Գյումրու քաղաքապետի տան մոտ գրանցված միջադեպի կապակցությամբ քրեական գործ է հարուցվել․ աղբյուր
Գյումրու նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդու՝ Սպարտակ Ղուկասյանի մասնակցությամբ միջադեպի կապակցությամբ քրեական գործ է հարուցվել, հայտնում է News.am-ը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին:
Հունվարի 21-ին Սպարտակ Ղուկասյանը ընկերների հետ գնալով Գյումրու ներկայիս քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի մոտ սկսել էր հայհոյել ու սպառնացել էր «խփել տալ» Բալասանյանին։ Սպարտակ Ղուկասյանը ոստիկանական բաժնում բացատրություններ է տվել, որից հետո նրան բաց են թողել։
News.am-ի տեղեկություններով՝ քրեական գործը հարուցվել է 258-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (Խուլիգանություն՝ դիտավորությամբ հասարակական կարգը կոպիտ կերպով խախտելը, որն արտահայտվել է հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունքով):
Հոդվածով մեղավոր ճանաչվածը պատժվում է տուգանքով` նվազագույն աշխատավարձի առավելագույնը հիսնապատիկի չափով, կամ կալանքով՝ մինչև մեկ ամիս ժամկետով:

Home / Armenia / Criminal Case Launched Against Son of Former Mayor of Gyumri: Source
Criminal proceedings have been launched in a case involving Spartak Ghukasyan, son of the former mayor of Gyumri, Vardan Ghukasyan, reports News.am [AM], citing its sources.
On Jan. 21, Spartak Ghukasyan, on his way to current mayor of Gyumri Samvel Balasanyan's house with his friends, began to curse and threaten to beat Balasanyan. Ghukasyan was released after he provided explanations at the police station.
According to News.am, the criminal case was launched on the basis of Article 258 Section 1 of the RA Criminal Code (hooliganism: intentional and gross violation of public order expressed through a blatant disrespect towards the public).
If convicted, Ghukasyan faces a fine of up to five times the amount of the minimum salary or imprisonment of up to one month.