Վարչապետն առաջարկել է ժամանակավորապես կասեցնել կուտակայինով պայմանավորված տույժերի հաշվարկը
Երեկ ՀՀ կառավարության նիստից հետո վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ կայացել է խորհրդակցություն, որի արդյունքում նա հանձնարարել է շահագրգիռ պետական մարմիններին՝ սեղմ ժամկետներում նախապատրաստել օրենքի նախագիծ, որով մինչև Սահմանադրական դատարանի 2014 թվականի ապրիլի 2-ի որոշմամբ նախատեսված «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքի վերաբերյալ օրենսդրական փաթեթի ընդունումը Ազգային ժողովի կողմից կկասեցվի տույժերի հաշվարկը: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ կառավարության կայքը։
Կառավարությունը պատրաստվում է առաջարկել նշված օրենքի նախագիծը քննարկել Ազգային ժողովի ապրիլի 28-ին մեկնարկող քառօրյա նիստում:

Премьер Армении предложил приостановить расчет штрафов, предусматриваемых законом «О накопительных пенсиях»
Премьер-министр Армении Овик Абрамян провел совещание, на котором поручил заинтересованным государственным органам в сжатые сроки подготовить проект закона, которым будет приостановлен расчет штрафов до принятия Национальным Собранием законодательного пакета относительно закона «О накопительных пенсиях», предусмотренного решением Конституционного суда от 2 апреля 2014 года.
Правительство готовится предложить проект указанного закона к рассмотрению на начинающемся 28 апреля четырехдневном заседании Национального Собрания.