Վարչապետն առաջարկել է ժամանակավորապես կասեցնել կուտակայինով պայմանավորված տույժերի հաշվարկը
Երեկ ՀՀ կառավարության նիստից հետո վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի մոտ կայացել է խորհրդակցություն, որի արդյունքում նա հանձնարարել է շահագրգիռ պետական մարմիններին՝ սեղմ ժամկետներում նախապատրաստել օրենքի նախագիծ, որով մինչև Սահմանադրական դատարանի 2014 թվականի ապրիլի 2-ի որոշմամբ նախատեսված «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքի վերաբերյալ օրենսդրական փաթեթի ընդունումը Ազգային ժողովի կողմից կկասեցվի տույժերի հաշվարկը: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ կառավարության կայքը։
Կառավարությունը պատրաստվում է առաջարկել նշված օրենքի նախագիծը քննարկել Ազգային ժողովի ապրիլի 28-ին մեկնարկող քառօրյա նիստում:

Home / Armenia / PM Offers to Temporarily Suspend Penalties for Unpaid Pension Contributions
In a consultation following yesterday's Armenian government meeting, newly appointed Prime Minister Hovik Abrahamyan (pictured) instructed the relevant state bodies to quickly prepare a draft bill, which will suspend the calculation of fines until the National Assembly adopts the legislative package on the Law on Funded Pensions provided by the April 2, 2014 Constitutional Court ruling, according to an official statement [AM] on the RA Government website.
The government is preparing to propose discussing this draft bill at the National Assembly four-day session beginning on April 28.