Վարչապետը պատրաստ չէ վերահսկող մարմինները զիջել ընդդիմությանը
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ԱԺ-ում հայտարարել է, որ երբեք չի խոստացել, թե վերահսկողական մարմիններում պատրաստ է տեսնել ընդդիմության թեկնածուներին: Այս հայտարարությունը վրդովեցրել է ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանին, ով ասել է, թե փաստորեն կառավարությունը մերժում է ՀՅԴ-ի առաջարկը:
Պատգամավորը հարցրել է՝ այդ դեպքում ինչպես է վարչապետը տեսնում համագործակցությունը ընդդիմության հետ: Մինասյանի խոսքով՝ իրենք առաջարկում էին ոչ թե վերահսկողության մարմինների ընդդիմադիր ղեկավարներ, այլ թեկնածուներ առաջարկելու իրավունք:
«Այնպես չի, որ մենք սիրում ենք կառավարել, ընդունել հաղթողի դիրք: Ե՞րբ է եղել, որ մենք հաղթել ենք, ունենք մեծամասնություն, չենք ցանկանում համագործակցել», - ասել է Հովիկ Աբրահամյանը:

PM Not Ready to Relinquish Supervisory Bodies to the Opposition
RA Prime Minister Hovik Abrahamyan said in parliament today that he never promised that he is ready to see opposition candidates in supervisory bodies. This statement angered Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, or ARF-D) MP Artsvik Minasyan (pictured) who said that, basically, the government is refusing ARF-D's proposal.
The MP asked, in this case, how does the prime minister see cooperation with the opposition? According to Minasyan, his party was proposing not opposition leaders in supervisory bodies, but the right to put forth candidates in these government bodies.
"It's not as if we like to govern, to adopt a winner's position. When has it happened that we've won? We have the majority we don't want to cooperate," said Abrahamyan.