Արթուր Բաղդասարյանը առաջադրվելու է հաջորդ նախագահական ընտրություններին․ «Ժողովուրդ»
ՕԵԿ առաջնորդ Արթուր Բաղդասարյանն իր կուսակիցների մոտ հայտարարել է, թե 2018 թվականին իր թեկնածությունն է առաջադրելու ՀՀ նախագահի պաշտոնում: Այս մասին գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին։
Նա նաև հայտարարել է, որ ինքն արդեն Մոսկվայից ՀՀ նախագահ դառնալու «դաբրո» ունի՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի և Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի դեմքերով:
Հիշեցնենք, որ Արթուր Բաղդասարյանը մինչև 2006 թվականը զբաղեցնում էր Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնը, ապա հայտարարեց, որ ՕԵԿ-ն ընդդիմություն է, 2008-ին մասնակցեց նախագահական ընտրություններին, որից հետո կրկին համաձայնեց մտնել կոալիցիա։ 2008-ից մինչև 2014-ի ապրիլը զբաղեցնում էր Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնը։

Экс-секретарь Совбеза Армении снова поборется за кресло президента
Лидер «Оринац еркир» («Страна закона») Артур Багдасарян в кругу своих однопартийцев заявил о намерении выдвинуть свою кандидатуру на президентских выборах 2018 года. Об этом со ссылкой на свои источники пишет газета «Жоховурд».
Он сообщил, что получил добро Москвы в лице генсека ОДКБ Николая Бордюжи и секретаря Совбеза РФ Николая Патрушева.
Напомним, что до 2006 года Багдасарян был спикером армянского парламента, затем объявил «Оринац еркир» оппозицией, принял участие в президентских выборах 2008 года, после которых снова вступил в правящую коалицию и получил должность секретаря Совета безопасности, которую занимал до апреля 2014 года.