Արթուր Բաղդասարյանը առաջադրվելու է հաջորդ նախագահական ընտրություններին․ «Ժողովուրդ»
ՕԵԿ առաջնորդ Արթուր Բաղդասարյանն իր կուսակիցների մոտ հայտարարել է, թե 2018 թվականին իր թեկնածությունն է առաջադրելու ՀՀ նախագահի պաշտոնում: Այս մասին գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին։
Նա նաև հայտարարել է, որ ինքն արդեն Մոսկվայից ՀՀ նախագահ դառնալու «դաբրո» ունի՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի և Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի դեմքերով:
Հիշեցնենք, որ Արթուր Բաղդասարյանը մինչև 2006 թվականը զբաղեցնում էր Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնը, ապա հայտարարեց, որ ՕԵԿ-ն ընդդիմություն է, 2008-ին մասնակցեց նախագահական ընտրություններին, որից հետո կրկին համաձայնեց մտնել կոալիցիա։ 2008-ից մինչև 2014-ի ապրիլը զբաղեցնում էր Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնը։

Home / Armenia / Former Secretary of Security Council of Armenia to Run for President: Paper
Rule of Law (OEK) party leader Artur Baghdasaryan (pictured, right) told his party colleagues that he intends to run for president in the 2018 election, reports local daily Zhoghovurd, citing its sources.
Baghdasaryan said he already got the green light from Moscow — by way of  Secretary General of the Collective Security Treaty Organization Nikolai Bordyuzha and Secretary of the Security Council of Russia Nikolai Patrushev.
Recall, Baghdasaryan was the president of Armenia's National Assembly (i.e. parliamentary speaker) until 2006, then he declared that OEK is an opposition party, and in 2008, he ran in the presidential elections, after which his party re-entered the ruling coalition. He was subsequently appointed Secretary of the Security Council of Armenia, a position he held until April 2014.