Որքան դրամաշնորհ է ստացել Հայաստանը միջազգային կառույցներից և այլ երկրներից
2013 թվականի ընթացքում Հայաստանին տրված միջազգային դրամաշնորհները կազմել են 13.3 միլիարդ դրամ։ Այս մասին այսօր ԱԺ-ում 2013 թվականի բյուջեի հաշվետվության քննարկման ժամանակ հայտարարել է Ֆինանսների նախարարի տեղակալ, ՀՀ գլխավոր գանձապետ Ատոմ Ջանջուղազյանը։
Մասնավորապես, 13.3 միլիարդ դրամից 1.4 միլիարդը տրվել է Զարգացման գերմանական բանկի կողմից, 1.2 միլիարդը՝ Համաշխարհային բանկից, 552 միլիոնը՝ Եվրամիությունից, 270.8 միլիոնը՝ Վերակառուցման և զարգացման Եվրոպական բանկի կողմից, 239.9 միլիոնը՝ USAID և ԱՄՆ-ի այլ ծրագրերից, 222.8 միլիոնը՝ ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրից (UNDP), 122.5 միլիոնը՝ Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամից, 48.5 միլիոնը՝ Զարգացման ավստրիական գործակալությունից։

How Much Support Did Armenia Receive from Foreign Donors in 2013?
In 2013, the international grants awarded to Armenia amounted to 13.3 billion AMD (about $32,175,300 USD), said RA Deputy Minister of Finance, RA Chief Treasurer Atom Janjughazyan during discussion of the 2013 budget report in parliament today.
In particular, 1.4 billion AMD was given by the KfW Development Bank (Germany); 1.2 billion by the World Bank; 552 million by the EU, 270.8 million by the European Bank for Reconstruction and Development; 239.9 million by USAID and other US programs; 222.8 million by the UNDP; 122.5 million by the International Fund for Agricultural Development; and 48.5 million by the Austrian Development Agency.