Ադրբեջանին տանկ վաճառելը քաղաքականության հետ կապ չունի, վստահ է Ռուսաստանի դեսպանը․ «168 ժամ»
Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին տանկ վաճառելը քաղաքականության հետ կապ չունի։ Այս մասին «168 ժամ» թերթի հետ զրույցում ասել է Հայաստանում ՌԴ դեսպան Իվան Վոլինկինը։
«Դա կոմերցիոն հարց է, քաղաքականություն այստեղ չկա։ Եվ պետք չէ այդ հարցերի վրա ուշադրություն սևեռել։ Այնպես որ...», - ասել է նա։
Թերթը նշում է, որ Վոլինկինը, հավանաբար, մոռացել է իր և իր ներկայացրած երկրի այլ պաշտոնյաների հայտարարություններն այն մասին, որ Հայաստանը չի կարող ռազմական կապեր ունենալ Ռուսաստանի հետ՝ սերտացնելով տնտեսական հարաբերությունները Եվրոպայի հետ։ «Ըստ ռուսների՝ դա քաղաքականություն էր, իսկ իրենց դեպքում՝ բացառապես կոմերցիա», - գրում է թերթը։

Selling Tanks to Azerbaijan Has Nothing to Do With Politics: Russian Ambassador
Russia selling Azerbaijan tanks has nothing to do with politics, Russian Ambassador to Armenia Ivan Volynkin told local daily 168 Zham
"It's a commercial issue; there's no politics here. And attention should not be drawn to these issues. So…," he said. Note he said the same thing to Hetq.am yesterday.
The newspaper reports that Volynkin probably forgot statements he and other officials of the country he represents made that Armenia cannot have military ties with Russia, deepening economic relations with Europe. "According to the Russians, that was politics, but in their case, it's purely commerce," reports the paper.