Ադրբեջանին տանկ վաճառելը քաղաքականության հետ կապ չունի, վստահ է Ռուսաստանի դեսպանը․ «168 ժամ»
Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին տանկ վաճառելը քաղաքականության հետ կապ չունի։ Այս մասին «168 ժամ» թերթի հետ զրույցում ասել է Հայաստանում ՌԴ դեսպան Իվան Վոլինկինը։
«Դա կոմերցիոն հարց է, քաղաքականություն այստեղ չկա։ Եվ պետք չէ այդ հարցերի վրա ուշադրություն սևեռել։ Այնպես որ...», - ասել է նա։
Թերթը նշում է, որ Վոլինկինը, հավանաբար, մոռացել է իր և իր ներկայացրած երկրի այլ պաշտոնյաների հայտարարություններն այն մասին, որ Հայաստանը չի կարող ռազմական կապեր ունենալ Ռուսաստանի հետ՝ սերտացնելով տնտեսական հարաբերությունները Եվրոպայի հետ։ «Ըստ ռուսների՝ դա քաղաքականություն էր, իսկ իրենց դեպքում՝ բացառապես կոմերցիա», - գրում է թերթը։

Посол РФ: Продажа танков Азербайджану не имеет отношения к политике
Продажа Россией танков Азербайджану не имеет отношения к политике. Такое мнение в беседе с корреспондентом газеты «168 жам» выразил посол РФ в Армении Иван Волынкин.
«Это коммерческий вопрос, здесь нет политики. И не нужно обращать внимания на эти вопросы», - сказал он.
Издание отмечает, что Волынкин, вероятно, забыл о своем и о заявлении других чиновников представляемой им страны о том, что Армения не может иметь военные связи с Россией, углубляя экономические отношения с Европой. «Русские называли это политикой, а в своем случае – исключительно коммерцией», - в частности, пишет «168 жам».