ԲՀԿ֊ն, ՀԱԿ֊ը և «Ժառանգությունը» հանրահավաք են հրավիրում
Ոչ իշխանական եռյակը՝ «Բարգավաճ Հայաստան», «Հայ Ազգային Կոնգրես» և «Ժառանգություն», փետրվարի 20-ին, ժամը 16։00-ին Ազատության հրապարակում հանրահավաք է հրավիրել։ Նման որոշում է ընդունվել երեք ուժերի առաջնորդների՝ Գագիկ Ծառուկյանի, Լևոն Տեր-Պետրոսյանի, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի երեկ կայացած հանդիպման ժամանակ։
Ինչպես նշված է կուսակցությունների համատեղ մամուլի հաղորդագրության մեջ, շտապ համազգային հավաքը հրավիրվում է՝ «ՀՀ քաղաքացիների հետ միասին ստեղծված իրավիճակը հանգուցելու նպատակով որոշում կայացնելու համար»:
Հիշեցնենք, որ նախորդ շաբաթ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ՀՀԿ խորհրդի նիստում քննադատության էր ենթարկել Գագիկ Ծառուկյանին՝ հայտարարելով, որ վերջինս ազատվում է Ազգային անվտանգության խորհրդից, բացի դա, առաջարկելով ստուգել Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող ընկերությունների հարկային պարտավորությունների կատարումը։
Ծառուկյանը պատասխան ելույթում հայտարարել էր արտահերթ նախագահական ընտրությունների միջոցով իշխանափոխության անհրաժեշտության մասին։

BHK, HAK, and Heritage Parties to Organize Mass Rally At Liberty Square
The trio of the non-ruling political parties, Prosperous Armenia (BHK), Armenian National Congress (HAK), and Heritage, is organizing a rally on February 20th at 4pm at Liberty Square in Yerevan. The leaders of the three parties, Gagik Tsarukyan, Levon Ter-Petrosyan, and Raffi Hovhannisyan decided during a meeting yesterday, February 15.
As noted in the parties' joint press release, the urgent national rally is being convened to “make a decision together with the Armenian citizens to resolve the current situation.”
Recall, last week during a Republican Party Council meeting President Serzh Sargsyan heavily criticized Gagik Tsarukyan, stating that the latter was fired from the National Security Council, in addition to proposing audits for Tsarukyan’s many businesses.
Tsarukyan responded to the President’s speech stating the necessity of urgent presidential elections in order for changing the current regime.