Նաիրիտցիները փակել են գործարանի մուտքը. բանակցություններից հետո ակցիան դադարեցվել է
Այսօր առավոտյան՝ 7.30-ի սահմաններում, «Նաիրիտ» գործարանից ազատված աշխատակիցները փակել են գործարանի մուտքը՝ թույլ չտալով դեռ աշխատող մարդկանց ներս մտնել: Այս ակցիայի մասին Epress.am-ին հայտնել է գործարանի մամուլի խոսնակ Անուշ Հարությունյանը: Նրա խոսքով՝ ցուցարարները թույլ չէին տալիս գործարան մտնել նաև «Նաիրիտի» տնօրեն Ռուբեն Սաղաթելյանին:
Բողոքի մասնակիցները պահանջում էին, որ գործարանը բացարձակապես չաշխատի և որ Կառավարությունը վերջապես կատարի իրենց պահանջն ու տրամադրի աշխատավարձերի պարտքի մարման ժամանակացույց:
Հարությունյանն ասել է, որ «Նաիրիտի» որոշ աշխատակիցներ համաձայն չեն եղել գործարանի մուտքը փակելու մտքի հետ:
«Մենք խոսեցինք և բացատրեցինք, որ մի քանի հոգու աշխատանքը մեզ չպետք է խանգարի: Ի վերջո, մեր խնդիրը Կառավարության հետ է: Մոտ 10.30-ին ցույցի մասնակիցները համաձայնեցին բացել ճանապարհը, գործարանի աշխատողները ներս մտան: Վաղը մենք կրկին կհավաքվենք Կառավարության շենքի մոտ»,- ասել է Անուշ Հարությունյանը:

Nairit Workers Close Factory Entrance and Reopen It After Negotiations
Today, at around 7:30 a.m., workers who were laid off by the Nairit factory closed off the factory’s entrance, not letting in current employees. The factory’s spokesperson Anush Harutyunyan told Epress.am about the protest. According to her, the protesters did not let the Nairit president Ruben Saghatelyan enter either.
The protesters demanded that the factory was closed down entirely and that the government finally fulfilled their demand and provided them a timetable for when they would cover the debt accumulated by their unpaid salaries.
Harutyunyan said that some of the Nairit workers did not agree with the idea of closing the factory entrance.
“We spoke and explained to them that the work of a few people is not supposed to disrupt us. In the end, our issue is with the government. At 10:30 the protesters agreed and decided to open the road and the factory workers went in. Tomorrow, we will gather again in front of the government building,” said Anush Harutyunyan.