Նաիրիտցիները փակել են գործարանի մուտքը. բանակցություններից հետո ակցիան դադարեցվել է
Այսօր առավոտյան՝ 7.30-ի սահմաններում, «Նաիրիտ» գործարանից ազատված աշխատակիցները փակել են գործարանի մուտքը՝ թույլ չտալով դեռ աշխատող մարդկանց ներս մտնել: Այս ակցիայի մասին Epress.am-ին հայտնել է գործարանի մամուլի խոսնակ Անուշ Հարությունյանը: Նրա խոսքով՝ ցուցարարները թույլ չէին տալիս գործարան մտնել նաև «Նաիրիտի» տնօրեն Ռուբեն Սաղաթելյանին:
Բողոքի մասնակիցները պահանջում էին, որ գործարանը բացարձակապես չաշխատի և որ Կառավարությունը վերջապես կատարի իրենց պահանջն ու տրամադրի աշխատավարձերի պարտքի մարման ժամանակացույց:
Հարությունյանն ասել է, որ «Նաիրիտի» որոշ աշխատակիցներ համաձայն չեն եղել գործարանի մուտքը փակելու մտքի հետ:
«Մենք խոսեցինք և բացատրեցինք, որ մի քանի հոգու աշխատանքը մեզ չպետք է խանգարի: Ի վերջո, մեր խնդիրը Կառավարության հետ է: Մոտ 10.30-ին ցույցի մասնակիցները համաձայնեցին բացել ճանապարհը, գործարանի աշխատողները ներս մտան: Վաղը մենք կրկին կհավաքվենք Կառավարության շենքի մոտ»,- ասել է Անուշ Հարությունյանը:

Бывшие сотрудники «Наирит»-а блокировали вход на завод
Утром 4 марта уволенные сотрудники завода «Наирит» блокировали вход в учреждение, не пропуская работников внутрь. Об акции Epress.am сообщила пресс-секретарь «Наирит»-а Ануш Арутюнян. По ее словам, демонстранты не пропускали и директора завода Рубена Сагателяна.
Участники протеста требуют полной остановки работы завода и выполнения правительством их требования о представлении графика погашения задолженностей по зарплате.
По словам собеседницы, некоторые сотрудники «Наирит»-а не были согласны с идеей перекрыть вход на завод.
«Мы поговорили, объяснили, что нам не должна мешать работа нескольких человек. В конце концов, у нас проблемы с правительством. Около 10:30 участники акции согласились впустить сотрудников. Завтра мы снова соберемся у здания правительства», - сообщила Арутюнян.