Այսօր՝ մայիսի 20-ին, ժամը 18:15-ի սահմաններում Գորիսի ոստիկանության բաժինն ահազանգ է ստացել, որ քաղաքի վարչական տարածքում կրակոցներ են հնչել: Պարզվել է, որ կրակել են Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի «Լեքսուս» մակնիշի մեքենայի ուղղությամբ: Մարզպետը այդ պահին մեքենայում է եղել: Մամուլում տեղեկություններ են տարածվել, թե կրակոցների հետևանքով կա մեկ վիրավոր: Սուրիկ Խաչատրյանի խորհրդական Զարզանդ Նիկողոսյանը, սակայն, լրատվամիջոցների հետ զրույցում հայտնել է, որ որևէ մեկը վնասվածք չի ստացել:
Armtimes.com-ի հետ զրույցում ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանն ասել է, որ Սուրիկ Խաչատրյանի մեքենայի ուղղությամբ արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235 հոդված 1-ին մասի (ապօրինի կերպով զենք պահելը, կրելը) եւ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104 հոդվածի 2-րդ մասի (սպանության փորձ) հատկանիշներով:
Համաձայն կայքի, Խաչատրյանի մեքենան ընթանալիս է եղել Շուռնուխի անտառամիջյան հատվածով, երբ անտառից կրակոցներ են հնչել: Ոստիկանության համաձայն, ներկայումս դեպքի վայրում աշխատում է քննչական օպերատիվ խումբը:

On Wednesday, May 20, at around 6:15 PM an unknown gunman opened fire on a car carrying the governor of Syunik province Surik Khachatryan, the Armenian Police said in a statement later in the day.
Various media outlets reported that one person accompanying Khachatryan was wounded as a result of the shooting; however, speaking to journalists, the governor's adviser Zarzand Nikoghosyan said “nobody was hurt.”
The Investigative Committee of the Republic of Armenia has initiated a criminal case pursuant to the Part 1 of the Article 235 of RA Criminal Code (Illegal procurement, transportation, keeping or carrying of weapons), and Part 2 of the Article 34-104 (attempt of murder), the committee's spokesperson Sona Truzyan told Armtimes.com.