«Վերահաստատեցին կոռուպցիան»․ գումար յուրացրած դպրոցի տնօրենը կրկին ընտրվեց
Երևանի թիվ 27 դպրոցի տնօրենի պաշտոնում վերընտրվել է նախկինում այդ պաշտոնը զբաղեցրած և դպրոցի բյուջեի միջոցները յուրացնելու համար դատապարտված Սուսաննա Սարգսյանը: Այս մասին հայտնում է Երևանի ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցության ղեկավար Անահիտ Բախշյանը:
Հիշեցնենք, որ Սարգսյանը 2013 թվականին քրեական պատասխանատվության է ենթարկվել՝ դպրոցի բյուջեի միջոցները յուրացնելու, պետությանը խոշոր չափերի՝ 2 միլիոն 216 հազար դրամի վնաս հասցնելու համար:
Ըստ մեղադրանքի՝ 2009-2012թթ. նա կեղծ գրանցումներ էր կատարել, աշխատանքային պայմանագրեր կնքել 4 անձանց հետ, ովքեր աշխատանքի չէին եկել, իսկ նրանց անունով դուրս գրված աշխատավարձերը տնօրենը յուրացրել էր:
«Ավարտվեց թ. 27 դպրոցի տնօրենի ընտրության ոդիսականը և կառավարման խորհրդի ներկա 8 անդամներ միաձայն վերահաստատեցին կոռուպցիան դպրոցում՝ ի դեմս պետությանը խոշոր չափեր վնաս պատճառած նախկին դատապարտված տնօրեն Սուսաննա Սարգսյանի: Դպրոցի կառավարման խորհրդի անդամներից սկսած մինչև գործող նախագահ, հաստատեցին կոռուպցիային հավատարիմ լինելու իրենց կամքը, հետևապես սին ու փուչ են իշխանությունների բոլոր այն խոսքերը, որոնք իրենք արտաբերում են այդ խայտառակ, պետությունն ու հասարակությունը ժանգի նման փչացնող երևույթի դեմ պայքարելու մասին»,- ասված է Բախշյանի հայտարարության մեջ:

«Коррупция восстановлена». В Ереване переизбран осужденный директор школы
Директором ереванской средней школы N27 переизбрана занимавшая эту должность и осужденная за присвоение средств школьного бюджета Сусанна Саргсян. Об этом сообщает руководитель фракции «Привет, Ереван» в Совете старейшин столицы Анаит Бахшян. В 2013 Саргсян была привлечена к уголовной ответственности за присвоение средств бюджета учебного заведения, причинение крупного ущерба государству в размере 2 млн. 216 тысяч драмов.
Согласно обвинению, в 2009-2012гг. она проводила фальшивые регистрации, заключила договоры с 4 лицами, не выходившими на работу, выписываемую им зарплату Саргсян присваивала.
«Завершилась одиссея избрания директора школы N27, и 8 членов совета правления единогласно восстановили в школе коррупцию в лице экс-директора Сусанны Саргсян, осужденной за причинение крупного ущерба государству. Они, начиная с членов совета правления школы, кончая действующим президентом, подтвердили свою волю оставаться верными коррупции, следовательно, грош цена заявлениям властей о борьбе с этим позорным явлением, портящим государство и общество, подобно ржавчине», - говорится в заявлении.