ՀՀԿ-ական պատգամավորի կարծիքով` ՀԱԿ-ը ֆիասկո է ապրում
Երկրում իրավիճակը բավական լարված է, ոչ միայն քաղաքական առումով, այլև սոցիալ-տնտեսական: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այսպիսի հայտարարությամբ է հանդես եկել ԱԺ պատգամավոր Վարդան Խաչատրյանը:
Նա նաև նշել է, որ տնտեսական ոչ բարվոք վիճակի համար հիմնական պատասխանատուն լինելու է իշխանությունը և ոչ թե ընդդիմությունը: Խաչատրյանի խոսքով, իշխանությունը այն ծրագրերը, որ մինչև ընտրությունները խոստացել են իրականացնել, ինքն առայժմ չի տեսնում:
Ասուլիսի մեկ այլ մասնակից ՀՀԿ-ական պատգամավոր Գագիկ Մելիքյանը չի համաձայնել Խաչատրյանի հետ: Նա նշել է, որ նույնիսկ տնտեսական ճգնաժամի հաղթահարման միտումներ կան:
Վարդան Խաչատրյանը հակադարձել է` ասելով, որ տնտեսական ճգնաժամի ժամանակ էլ իշխանությունները հայտարարում էին, որ այն կշրջանցի Հայաստանը, սակայն այդպես տեղի չունեցավ: Պատգամավորի խոսքով` այն փաստը, որ օրեցօր ավելանում է գնաճը և մեծանում է արտագաղթողների թիվը, չի կարող համարվել տնտեսական ճգնաժամի հաղթահարման միտում:
Վարդան Խաչատրյանն անդրադարձել է նաև 2012թ. կայանալիք ԱԺ ընտրություններին` չբացառելով, որ ընդդիմադիր թևում ինչ-որ միավորումներ և վերամիավորումներ կլինեն: Նա, այնուամենայնիվ, չի հստակեցրել, թե որ ուժը որի հետ կմիավորվի:
Նույն հարցի մասին խոսելով` Մելիքյանն ասել է, որ ԱԺ ընտրություններում ՀՀԿ-ն խնդիր է դրել հաղթելու և հասնելու է իր նպատակին:
Անդրադառնալով ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի հնարավորություններին` Գագիկ Մելիքյանը հայտարարել է. «ՀԱԿ-ը, կարծես, ֆիասկո է ապրում»:
Նման հայտարարությունը նա պատճառաբանել է նրանով, որ «ՀԱԿ-ի այն տրամադրությունները, որ իշխանությունները կձախողվեն արտաքին քաղաքականության մեջ, տապալվեցին»:
Մելիքյանը կարծիք է հայտնել է, որ իշխանությունները ոչ միայն չեն տապալվել արտաքին քաղաքականության մեջ, այլև որոշակի առաջընթաց են արձանագրել:

Не выполнив предвыборного обещания, партия президента уверена в своей победе
Ответственность за ухудшение тяжелой политической и социально-экономической ситуации в Армении несет правительство страны, но не оппозиция. Об этом на встрече с журналистами заявил депутат НС Армении Вардан Хачатрян.
По его словам, программы правительства, которые власти обещали осуществить до выборов, до сих пор не реализованы.
Другой участник пресс-конференции депутат от правящей Республиканской партии Гагик Меликян не согласился с Хачатряном, отметив, что наблюдает «даже предпосылки преодоления экономического кризиса».
На это Хачатрян возразил, что во время кризиса власти заявляли о том, что он минует Армению. «Тот факт, что день за днем растет инфляция и увеличивается количество мигрирующих из страны, не может считаться предпосылками победы над кризисом».
Вардан Хачатрян также затронул предстоящие парламентские выборы 2012 года и отметил, что не исключает формирования и переформирования новых союзов в лагере оппозиции.
Комментируя это, Меликян заявил, что на парламентских выборах правящая Республиканская партия поставила цель победить и добьется ее.
Что касается возможностей оппозиционного Армянского национального конгресса, то Меликян заявил, что «АНК, кажется, терпит фиаско».
Данное заявление он обосновал тем, что «ожидания Конгресса относительно провала внешней политики властей не оправдались».
Меликян выразил мнение, что власти не только не потерпели крах во внешней политике, но и добились некоторого успеха.
По словам депутата-республиканца, на данный момент Конгресс находится в поисках нового направления своей политики.