Հայաստանի իշխող կուսակցությունն իր համար մրցակիցներ չի տեսնում
Այն կուսակցությունը, որը չի ձգտում մեծամասնություն կազմել խորհրդարանում, վատ կուսակցություն է, սակայն նմանատիպ ցանկացած հայտարարության համար անհրաժեշտ են օբյեկտիվ պայմաններ, ասել է Հանրապետական Կուսակցության մամուլի քարտուղար Էդուարդ Շարմազանովը`«Вестник Кавказа»-ին տված հարցազրույցում մեկնաբանելով «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի այն հայտարարությունը, թե իր կուսակցությունը մտադիր է նախագահական ընտրություններին իր թեկնածուին առաջադրել, եթե  2012 թվականին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններում «Բարգավաճ Հայաստան» 50 % և մեկ ձայն հավաքի:
«Եթե կուսակցությունների մեծ մասի դեպքում նման հայտարարությունները սահմանափակվում են միայն ձգտումներով, ապա 2007 և 2008 թվականներին նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններում գրանցված մեր վստահ հաղթանակներն իրական փաստեր են: Ներկայումս, բացի Հանրապետական Կուսակցությունից, ես այլ ուժ չեմ տեսնում, որը կկարողանա ընտրազանգվածի ձայների բացարձակ մեծամասնությունը հավաքել, համապատասխանաբար նաև կառավարություն ձևավորել: Այս մասին վկայում են նաև այս թեմայով անցկացրած հարցումների և հետազոտությունների արդյունքները: Միևնույն ժամանակ, ես չեմ կարող մեկնաբանություններ անել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության շանսերի առնչությամբ, քանի որ յուրաքանչյուր կուսակցություն իր եզրակացություններն անելու իրավունք ունի»,- հայտարարել է Շարմազանովը:

Правящая партия Армении не видит себе конкурентов
Плоха та партия, которая, не стремится стать парламентским большинством, однако для обоснования любого заявления в подобном духе необходимы объективные условия, заявил пресс-секретарь правящей Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов, комментируя в интервью «Вестнику Кавказа» заявление лидера "Процветающей Армении" Гагика Царукяна о том, что его партия намерена выдвинуть на президентских выборах своего кандидата, если ППА наберет на предстоящих в 2012 году выборах в Национальное собрание 50% плюс 1 голосов.
«Если у большинства армянских партий все это оканчивается на уровне стремлений, то реальные факты в виде наших убедительных побед соответственно на парламентских и президентских выборах в 2007 и 2008 году говорят об ином... На сегодняшний день помимо РПА я не вижу иной силы, имеющей шанс завоевать абсолютное большинство голосов электората и, соответственно, право на формирование правительства. То же самое говорят опросы и исследования на эту тему. При этом, я не собираюсь и не могу комментировать шансы "Процветающей Армении", поскольку каждая партия имеет право на свои выводы», - заявил Шармазанов.