Ի նշան բարեկամության` Սահակաշվիլին այս տարվա առաջին պաշտոնական այցը կկատարի Հայաստան
Ինչպես այսօր հայտնել է Վրաստանի ԱԳ փոխնախարար Նինո Կալանդաձեն, «Կարևորն այն է, որ 2011 թվականին նախագահը կայցելի Հայաստան, քանի որ դա ընդգծում է երկու երկրների միջև առկա բարեկամական հարաբերությունները»:
Նրա խոսքով` վրացական պատվիրակության կազմում կլինի նաև Վրաստանի ԱԳ նախարար Գրիգոլ Վաշաձեն, ով կհանդիպի իր հայաստանյան գործընկերոջ հետ, հաղորդում է Грузия Online-ը:
Ինչ վերաբերում է հանդիպումների ընթացքում քննարկվելիք հարցերին, Կալանդաձեն նշել է երկու երկրների միջև հարաբերությունների մերձեցման հեռանկարները, այդ թվում` տնտեսական և քաղաքական ոլորտներում:

In a Sign of Friendship, Saakashvili's First Visit in 2011 will be to Armenia
"It is important that the president's first visit in 2011 will take place in Armenia because it emphasizes the friendship between the two countries," said Georgia's Deputy Minister of Foreign Affairs Nino Kalandadze at a weekly press briefing.
According to her, the Georgian delegation will also include Minister of Foreign Affairs Grigol Vashadze, who will meet with his Armenian counterpart, reports Georgia Online.
Kalandadze said prospects for deepening relations, including in the economic and political sectors, between the two South Caucasus states will be discussed during the meetings.