Մովսիսյանը կխաղա Պրեմիեր-լիգայում` չնայած հայկական ԶԼՄ-ների հերքմանը
Այսօր Մոսկվայի Ֆուտբոլի տանը կայացել է Ռուսաստանի Պրեմիեր Լիգայի նիստը, որի ընթացքում որոշում է կայացվել այն մասին, որ ֆինանսական պատճառներով ուժեղագույնների խումբը լքած «Սատուրն» թիմին կփոխարինի «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբը:
Ավելի վաղ Epress.am-ը հաղորդել էր, որ այս ակումբը հետաքրքրված է Հայաստանի ազգային հավաքականի և դանիական «Ռանդերս» ակումբի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանով, ով ժամանել էր Ռուսաստան և նախնական պայմանավորվածություն էր ձեռք բերել ակումբի հետ: Մնում էր միայն հաստատել միլիարդատեր Սերգեյ Գալիցկուն պատկանող «Կրասնոդար» ակումբի` Պրեմիեր-լիգայում հայտնվելու փաստը:
Այս լուրերից հետո մի շարք հայկական ԶԼՄ-ներ, այդ թվում` սպորտային, կտրականապես հերքել էին Մովսիսյանի տեղափոխման մասին տեղեկությունները: Դանիական «Էքստրաբլադեդ» պարբերականը հաղորդում է, որ հայ հարձակվողի տեղափախության համար ռուսական ակումբը 2,5 մլն դոլար է վճարել:

Несмотря на опровержения армянских СМИ, Мовсисян будет играть в России
Сегодня в Москве в Доме Футбола на Таганке состоялось заседание Российская футбольная Премьер-Лига (РФПЛ), на котором было принято решение, что отказавшийся от участия в элитной лиге российского чемпионата по финансовым причинам подмосковный «Сатурн» заменит футбольный клуб «Краснодар».
Ранее Epress.am сообщал, что этот клуб проявлял интерес к нападающему сборной Армении и датского «Рандерса» Юре Мовсисяну, который посещал РФ и приобрел предварительную договоренность о переходе в клуб. Оставалось получить подтверждение о том, что возглавляемы миллиардером Сергеем Галицким «Краснодар» попадет-таки в высшую лигу.
После этого ряд армянских СМИ, в том числе спортивных изданий, категорически информацию о переходе Мовсисяна. Датское издание «Экстрабладед» сообщает, что переход армянского форварда обошелся российскому клубу в 2,5 млн долларов.