Մովսիսյանը կխաղա Պրեմիեր-լիգայում` չնայած հայկական ԶԼՄ-ների հերքմանը
Այսօր Մոսկվայի Ֆուտբոլի տանը կայացել է Ռուսաստանի Պրեմիեր Լիգայի նիստը, որի ընթացքում որոշում է կայացվել այն մասին, որ ֆինանսական պատճառներով ուժեղագույնների խումբը լքած «Սատուրն» թիմին կփոխարինի «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբը:
Ավելի վաղ Epress.am-ը հաղորդել էր, որ այս ակումբը հետաքրքրված է Հայաստանի ազգային հավաքականի և դանիական «Ռանդերս» ակումբի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանով, ով ժամանել էր Ռուսաստան և նախնական պայմանավորվածություն էր ձեռք բերել ակումբի հետ: Մնում էր միայն հաստատել միլիարդատեր Սերգեյ Գալիցկուն պատկանող «Կրասնոդար» ակումբի` Պրեմիեր-լիգայում հայտնվելու փաստը:
Այս լուրերից հետո մի շարք հայկական ԶԼՄ-ներ, այդ թվում` սպորտային, կտրականապես հերքել էին Մովսիսյանի տեղափոխման մասին տեղեկությունները: Դանիական «Էքստրաբլադեդ» պարբերականը հաղորդում է, որ հայ հարձակվողի տեղափախության համար ռուսական ակումբը 2,5 մլն դոլար է վճարել:

Movsisyan to Play in Russia's Premier League
A meeting of the Russian Premier League took place today in Moscow in which it was decided that FC Saturn (Moscow), which withdrew from the Highest Russian League for financial reasons, will be replaced with FC Krasnodar.
Earlier, Epress.am had reported that FC Krasnodar was interested in acquiring Armenian national team and Danish FC Randers forward Yura Movsisyan, who had gone to Russia and acquired a preliminary agreement to be transferred to the club. It only remained to receive confirmation that millionaire Sergei Galitsky's football club would be playing in Russia's Premier League.
After this news, a number of Armenian media outlets, including sports media, denied reports of Movsisyan's transfer. However, Danish publication Ekstra Bladet reports that the Russian football club has paid $2.5 million US to acquire the Armenian forward.