Դատախազությունը ստացել է լրագրողի և ԱԺ պատգամավորի սկանդալային զրույցի ձայնագրությունը
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի վարչության պետ Շահեն Տոնոյանից «Չորրորդ ինքնիշխանություն» օրաթերթը երեկ հետաքրքրվել է` ստացե՞լ են իրենք «Հետք» էլեկտրոնային կայքի պատվիրված նամակը` ուղղված ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանին, թե՞ ոչ:
Շահեն Տոնոյանն ասաց, որ իրենք ստացել են թե՛ նամակը, թե՛ լրագրողի և ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի հետ հեռախոսազրույցի ձայնագրությունը: «Պատասխանելու սահմանված ժամկետներ կան, մենք էլ այդ ժամկետներում կպատասխանենք». փոխանցեց Տոնոյանը:
Հիշեցնենք, որ Ռուբեն Հայրապետյանը հայհոյել էր լրագրողին, որից հետո լրատվամիջոցը ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավորի մասով հանցագործության մասին հաղորդում էր ներկայացրել դատախազին:

Local Armenian daily Chorrord Inqnishkhanutyun ("Fourth Self-Authority") yesterday asked Shahen Tonoyan, head of the department providing support services to prosecutors at the RA General Prosecutor's office, whether his office had received the letter from local Armenian news site Hetq directed at RA General Prosecutor Aghvan Hovsepyan.
Tonoyan said they have received both the letter and the audio recording between Hetq and MP Ruben Hayrapetyan. "There are timeframes defined for responding, and we will respond within those timeframes," said Tonoyan.
Recall, according to Hetq, Hayrapetyan recently had insulted one of their journalists over the phone, after which the news agency had appealed to the prosecutor.