Դատախազությունը ստացել է լրագրողի և ԱԺ պատգամավորի սկանդալային զրույցի ձայնագրությունը
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի վարչության պետ Շահեն Տոնոյանից «Չորրորդ ինքնիշխանություն» օրաթերթը երեկ հետաքրքրվել է` ստացե՞լ են իրենք «Հետք» էլեկտրոնային կայքի պատվիրված նամակը` ուղղված ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանին, թե՞ ոչ:
Շահեն Տոնոյանն ասաց, որ իրենք ստացել են թե՛ նամակը, թե՛ լրագրողի և ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի հետ հեռախոսազրույցի ձայնագրությունը: «Պատասխանելու սահմանված ժամկետներ կան, մենք էլ այդ ժամկետներում կպատասխանենք». փոխանցեց Տոնոյանը:
Հիշեցնենք, որ Ռուբեն Հայրապետյանը հայհոյել էր լրագրողին, որից հետո լրատվամիջոցը ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավորի մասով հանցագործության մասին հաղորդում էր ներկայացրել դատախազին:

Генпрокуратура Армении получили жалобу на олигарха-матерщинника
Газета «Чоррорд инкнишханутюн» поинтересовалась у начальника управления по связям с общественностью Генпрокуратуры Армении Шагена Тонояна, получили ли они письмо сайта «Хетк» адресованное Генпрокурору Агвану Овсепяну.
Шаген Тоноян ответил, что они получили и письмо, и запись телефонной беседы журналиста с депутатом НС Рубеном Айрапетяном. «Существуют четко определенные сроки ответа, в эти сроки мы и ответим», - сообщил Тоноян.
Напомним, что депутат, крупный предприниматель, президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян оскорбил журналиста, после чего редакция обратилась в прокуратуру.