Հայաստանը ՀՆԱ-ի աճով վերջից երկրորդն է ԱՊՀ տարածքում
Համաձայն ԱՊՀ միջպետական վիճակագրական կոմիտեի տվյալների` Հայաստանի ՀՆԱ-ն 2010 թվականին աճել է 2,6%-ով:
ԱՊՀ տարածքում ՀՆԱ-ի աճով առաջին երկու տեղերը զբաղեցրել են Ուզբեկստանը` 8,5%-ով, և Թուրքմենստանը` 8%:
Բելառուսի ՀՆԱ-ն 2009-ի համեմատ աճել է մոտ 7,6 %-ով: Ղազախստանում և Մոլդովայում ՀՆԱ-ի աճը կազմել է 7%, իսկ Տաջիկստանում` 6,5%, Ադրբեջանում և Ուկրաինայում` 5%, Ռուսաստանում` 4%. Հայաստանում` 2,6 %: Իսկ Ղրղզստանում ՀՆԱ-ն նվազել է 1,4% -ով: ԱՊՀ տարածքում 2010 թվականին ՀՆԱ-ն միջին ցուցանիշով աճել է 4,5 տոկոսով:

According to Interstate Statistical Committee of Commonwealth of Independent States (CIS), Armenia's GDP increased by 2.6% in 2010.
The two states with the highest growth of GDP in the CIS were Uzbekistan (8.5%) and Turkmenistan (8%).
Belarus' GDP in 2010 as compared to 2009 increased by 7.6%. In Kazakhstan and Moldova, the GDP increased by 7% (in 2010 as compared to 2009); in Tajikistan, by 6.5%; in Azerbaijan and Ukraine, 5%; and Russia, 4%. While in Kyrgyzstan, the GDP declined by 1.4% (in 2010 as compared to 2009).