Հայաստանում շարունակվում են փակ և դժվար անցանելի մնալ մի շարք ճանապարհներ
Հայաստանում գիշերվա ընթացքում տեղացած ձյան պատճառով անանցանելի են դարձել Գեղարքունիքի մարզի Սելիմի լեռնանցքի և Մադինա-Վերին Գետաշեն ճանապարհները: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության «Արտակարգ ալիք» լրատվական կենտրոնը:
Փակ են նաև Սյունիքի մարզի Երևան-Սիսիան, Շիրակի մարզի Բերդաշենի, Զարիշատի, Թավշուտի, Եղնաջուրի, Սարագյուղի, Սիզավետի, Մեծ և Փոքր Սեպասարի, Կրասարի, Հարթաշենի, Աղվերիկի, Մուսայելյանի, Կաքավասարի, Սարահարթի ճանապարհները:
11:00-ի դրությամբ Արագածոտնի մարզում փակ էին Նիգավանի, Ձորագլուխի, Բերքառատի, Հնաբերդի, Գեղաձորի, Վարդաբլուրի, Ծաղկահովիտի ճանապարհները:
Այսօր առավոտյան ժամը 09:00-ի դրությամբ դժվար անցանելի են Արագածոտնի մարզի Սպիտակ-Ապարան և Ալագյազ-Արթիկ ճանապարհները, Վայոց ձորի մարզի Ելփինի ճանապարհը, Տավուշի մարզի Սեմյոնովկայի ճանապարհը և Սյունիքի մարզի Մեղրիի ճանապարհը:

Closed and Difficult to Pass Roads in Armenia Due to Snowfall
As a result of last night's snowfall, the Selim mountain pass and Madina–Verin Getashen roads in Gegharkunik marz (province) have become impassable, according to the RA Ministry of Emergency Situations' Emergency Channel information center.
Also closed is the Yerevan-Sisian road in Syunik marz and the following roads in Shirak marz: Berdashen, Zarishat, Tavshut, Yeghnajur, Saragyugh, Sizavet, Mets Sepasar, Pokr Sepasar, Krasar, Hartashen, Aghvorik, Musayelyan, Kakavasar, and Sarahart.
In Aragatsotn marz at 11 am this morning, the following roads were closed: Nigavan, Tsoraglukh, Berkarat, Hnaberd, Geghadzor, Vardablur, and Tsaghkahovit.
As of 9 am this morning the following roads were difficult to pass: Spitak-Aparan and Alagyaz-Artik in Aragatsotn marz, Yelpin road in Vayots Dzor marz, Semyonovka road in Tavush marz and the road to Meghri in Syunik marz.