Առևտրականները փոխհատուցում կպահանջեն վնասված կնոջ համար
Մարտի 3-ին` ժամը 10:00-ին, Երևանում բացօթյա առևտրով զբաղվող քաղաքացիները բողոքի ակցիա կանցկացնեն կառավարության շենքի առջև:
«Մենք դեռ շատ անելիքներ ունենք: Ամեն ինչ անելու ենք` ակցիաներ, բողոքի ցույցեր, մինչև մեզ նորմալ չընդունեն ու չխոսեն մեզ հետ»,- Epress.am-ի հետ զրույցում պատմել են առևտրականները:
Հիշեցնենք, որ մոտ մեկուկես ամիս է` մարդիկ բողոքում են բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ: Բազմաթիվ բողոքի ակցիաների ընթացքում նրանք նշում էին, որ իրենց համարժեք պայմաններ չեն առաջարկվում, և կարծիք հայտնում, որ արգելքի պատճառը երևանյան խոշոր սուպերմարկետներին հավելյալ հաճախորդներով ապահովելն է:
Փետրվարի 28-ին քաղաքապետարանի առջև կայացած բողոքի ակցիայի ժամանակ, որին մասնակցում էին նաև «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավորները, ոստիկանները, հրելով և հարվածելով, մարդկանց հեռու են պահել քաղաքապետարանի շենքի մոտակայքից: Միջադեպի հետևանքով բողոքի ակցիայի մասնակիցներից մեկը կոտրել էր ոտքը:
«Մենք ոչ մի բան չգիտենք էդ խեղճ կնոջ մասին, մենք փորձեցինք հետարքրքվել նրանից, նրա հետ առևտուր իրականացնողներից, բայց իրանք էլ ասում են, որ չեն տեսել, ոչ մի բան չգիտեն: Ուզում էինք խոսայինք ու ասեինք, որ հաստատ հատուցում ենք պահանջելու էդ դեպքի հետ կապված, ու հանկարծ չվախենա, բայց չենք կարում գտնենք»,- ասել է բողոքավորներից մեկը:

Уличные торговцы потребуют возмещение за поколеченную коллегу
Уличные торговцы потребуют возмещение за поколеченную коллегу 3 марта в 10:00 осуществляющие уличную торговлю граждане проведут акцию протеста перед зданием правительства Армении.
«Нам предстоит много дел. Мы сделаем все, организуем акции протеста, пока нас не примут и не поговорят с нами», - в беседе с Epress.am сказали торговцы.
Напомним, что уже около полумесяца ереванцы протестуют против запрета на уличную торговлю. В ходе множества акций протеста они отмечали, что им не предлагают соразмерных условий, а запрет они объясняют желанием обеспечить крупные супермаркеты столицы большим количеством посетителей. 28 февраля в ходе акции перед зданием столичной мэрии, в которой приняли участие депутаты от партии «Наследие», полицейские, расталкивая и ударяя демонстрантов, не позволяли последним приблизиться к зданию. В результате инцидента одна из протестующих сломала ногу.
«Мы ничего не знаем об этой бедной женщине, мы поинтересовались о ней у ее знакомых-торговцев, но они говорят, что не видели ее и ничего не знают. Мы хотели поговорить и сказать, что обязательно потребуем возмещения, и чтобы она вдруг не испугалась, но мы не можем ее найти», - сказала другая участница акции.