ՀՅԴ-ականը կոչ է անում առաջնորդվել Նժդեհի կարգախոսով
Երկխոսություն կա հայաստանյան իշխանությունների և ընդդիմության, ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի միջև, սակայն, այդ երկխոսությունը «թերի է հասարակության հետ»: Նման կարծիք է հայտնել «Դաշնակցություն» խմբակցության ներկայացուցիչ Ռուզան Առաքելյանն այսօր կայացած «Քաղաքական երկխոսության կայացման նպատակները, խնդիրները, խոչընդոտները և հնարավորությունները Հայաստանում» թեմայով քննարկման:
Ըստ Առաքելյանի` երկխոսությունը կարևոր է ցանկացած իրավիճակում:
«Ինչ իրավիճակում էլ Դաշնակցությունը եղել է, ինչ իրավիճակում էլ նախկին իշխանությունները փորձել են դնել Դաշնակցությանը, այնուամենայնիվ, Դաշնակցությունը գտել է մի ելք, որպեսզի կարողանա կայացնել հարաբերություն երկիրը չվնասելու համար», - ասել է դաշնակցական գործիչը:
Ռուզան Առաքելյանը մեջբերել է նաև Գարեգին Նժդեհի կարգախոսը.
«Ասում էր, որ ես մերժում են այն փիլիսոփայությունը, թե նպատակն արդարեցնում է միջոցները, որովհետև նպատակը կարող է լինել շատ արդար, ազնիվ, իսկ միջոցները ստոր:
Ուստի, կարծում եմ, բոլոր քաղաքական ուժերը պիտի առաջնորդվեն հենց այս տեսանկյունով», - եզրափակել է պատգամավորը:

Dashnak MP Urges Armenia's Political Parties to be Guided by Garegin Njdeh's Words
There is dialogue between Armenia's leadership and the opposition, as well as among opposition forces, but this dialogue is "inadequate for the public," said Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun, or ARF-D) MP Ruzanna Arakelyan today during a discussion organized by the Yerevan Press Club titled "Aims, Problems, Obstacles and Possibilities of Political Dialogue in Armenia."
According to Arakelyan, dialogue is important in any situation. "Whatever situation Dashnaktsutyun has been in, whatever situation former authorities have tried to put Dashnaktsutyun in, nevertheless, Dashnaktsutyun found a way to establish relations without damaging the country."
Citing Armenian revolutionary Garegin Njdeh, she said, "He said I reject the philosophy that the aim justifies the means, because the goal can be very fair and honest, but the means despicable. Thus, I think, all political entities should be guided by this viewpoint."