Մարինե Պետրոսյանը չի հավատում, որ ապրիլի 28-ը «ջրբաժանի օր» կլինի
«Իմ ուզածը` համակարգային փոփոխությունների հնարավորությունը, երբ մի կողմից`Սերժն է, մյուս կողմից` Լևոնը, որոնք արդեն գնում են երկխոսության, ես արդեն չեմ տեսնում: Ես համաժողովրդական շարժմանը միացել էի արմատական փոփոխությունների ակնկալիքով: Հիմա դրա հեռանկարն արդեն չեմ տեսնում», - այս մասին «Առավոտ» օրաթերթի հետ զրույցում հայտարարել է գրող, հրապարակախոս Մարինե Պետրոսյանը:
«Իսկ այն ժամանակ, մինչև ՀԱԿ-իշխանություն փոխըմբռնումը, կա՞ր նման համակարգային փոփոխությունների ռեսուրս, ընդդիմությունն ունե՞ր այդ փոփոխությունների հնարավարությունն ու ռեսուրսը» հարցերին` Պետրոսյանը պատասխանել է.
«Եթե 2008-ի ալիքի վրա, երբ իրավիճակն ու մթնոլորտը միանգամայն այլ էին, ամեն ինչ արագ կատարվեր…Ես հետին թվով չեմ կարող ասել, որովհետև, միգուցե, ես եմ  սխալ հույսեր ունեցել: Բայց այն ժամանակ ես այդ փոփոխություններին հավատում էի, եթե այդ վերելքի ու զարթոնքի ալիքի վրա երկրում փոփոխություններ լինեին, և ՀԱԿ-ում կլիներ գաղափարական բաժանում, և մեր երկրում քաղաքական նորմալ պրոցեսը կվերականգնվեր»:
Նա նաև նշել է, որ ապրիլի 28-ի ՀԱԿ-ի հանրահավաքը «ջրբաժանի օր» չի լինի, ինչպես հայտարարում է ընդդիմությունը:
«Կլինի հերթական ձգձգման օր: Ջրբաժանի օր հաստատ չի լինի, որովհետև պարզ է, որ ՀԱԿ-ի երեք պայմանները, համարյա բոլորը, կատարվում են, և դա հիմք է տալիս, որ Տեր-Պետրոսյանն ասի, որ ջրբաժանի կարիք չկա»,- ասել է Մարինե Պետրոսյանը:

Petrosyan Doesn't Believe April 28 will be 'Day of Final Watershed' Between HAK, Authorities
"What I want —the possibility of systemic change — when there's Serzh on one side and Levon on the other, who are already moving toward dialogue, I don't see it . I joined the nationwide movement expecting radical changes. Now I don't even see the prospect of this," said writer, publicist Marine Petrosyan, speaking to local daily Aravot ("Morning").
Asked if prior to "the HAK-authorities understanding" there was such a "resource of systemic changes" and whether the opposition was able to make changes or had this resource, Petrosyan said:
"If on the wave of 2008, when the situation and environment were quite different, everything was done quickly... I cannot say, because perhaps I've had wrong expectations. But at the time I believed in those changes; if changes were made in the country on that wave of rise and rebirth and there was an ideological divide in HAK, the normal political process would be reinstated in our country."
Petrosyan, who up until recently was a HAK supporter, noted that the Apr. 28 HAK rally won't be "a day of the final watershed" between the authorities and the public as the opposition previously announced.
"It will be another day of delay. It definitely won't be a day of watershed because it's clear that HAK's three demands, nearly all of them, are being fulfilled and that provides grounds for Ter-Petrossian to say that there's no need for watershed," she said.