Տավուշցին 500 դոլարով «Կարմիր գրքում» հաշվառված թռչուն էր վաճառում
Ապրիլի 22-ին Տավուշի մարզի դատախազությունից ոստիկանության Տավուշի բաժնում նյութեր են ստացվել, որ Բերդ քաղաքի բնակիչ, 30-ամյա Մհեր Գ.-ն  մարտին ինտերնետային կայքերից մեկում 500 ԱՄՆ դոլարով արծիվ վաճառելու վերաբերյալ հայտարարություն է տվել:
Կատարված քննությամբ պարզվել է, որ Մհեր Գ.-ն մարտի սկզբին Բերդ քաղաքին հարակից «Ջաբուռի քար» հանդամասում որսացել է «Կարմիր գրքում» հաշվառված գառնանգղ թռչուն՝ պետությանը պատճառելով 250.000 դրամի նյութական վնաս:
Գառնանգղը հայտնաբերվել և հանձնվել է Երևանի կենդանաբանական այգու տնօրինությանը, հայտնում են ոստիկանության լրատվական բաժնից:

Tavush Resident Attempted to Sell Threatened Species Vulture for $500
On Apr. 22, the police division in Tavush marz (province) received news from the Tavush general prosecutor's office that a resident of the city of Berd, 30-year-old Mher G.posted a notice in March about selling a vulture for $500 US online.
An investigation confirmed that in March, not too far from Berd, Mher G. hunted a Lammergeier (Bearded Vulture), a threatened species, resulting in 250,000 drams (about $675 US) in material damages to the state.
The vulture was found and handed over to Yerevan zoo management, according to the police press service.