Րաֆֆի Հովհաննիսյանը բաց ժողով է հրավիրում
Մայիսի 21-ին, ժամը 12:00-ին Կառավարության նիստերի դահլիճում տեղի կունենա «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրավիրած բաց ժողով:
Հիշեցնենք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այս տարվա մարտի 15-ից մինչ 30-ը ծոմապահության ակցիա էր իրականացնում Ազատության հրապարակում:
Հովհաննիսյանը նշել էր, որ իր «Ծոմ Ազատությանը» նվիրում է Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի ազատամարտի երկրորդ տասնամյակի տարեդարձին:
Հացադուլի 7-րդ օրը Հովհաննիսյանը 15 պահանջ էր ներկայացրել, որոնց թվում, մասնավորապես, «Ժողովրդին իշխանություն», «Ոչ կուսակցապետությանը», «ժողովուրդն է երկրի տերը», «Ոչ անարդարությանը, աղքատությանը և արտագաղթին» պահանջներն էին:
Ծոմից դուրս գալով` Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել էր, որ դա պայքարի առաջին արարն էր, իսկ երկրորդի մասին նա կխոսի ավելի ուշ:

A public meeting called by Heritage Party leader Raffi Hovannisian is set to take place on May 21 at 12 pm in the Armenian government building.
Recall, from Mar. 15–30 of this year, Hovannisian was on a "Fast for Freedom" in Liberty Square, which he was dedicating to the 20th anniversary of the the Republic of Armenia and the "liberation of Artsakh."
On the 7th day of his fast, Hovannisian  presented his and his party's 15 demands, among them "Power to the people," "No to a party state," "The people are the country's owner" and "No to injustice, poverty and emigration."
Ending his fast, the opposition party leader said this was the first stage of the struggle and that he would speak about the second stage later.