Րաֆֆի Հովհաննիսյանը բաց ժողով է հրավիրում
Մայիսի 21-ին, ժամը 12:00-ին Կառավարության նիստերի դահլիճում տեղի կունենա «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրավիրած բաց ժողով:
Հիշեցնենք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այս տարվա մարտի 15-ից մինչ 30-ը ծոմապահության ակցիա էր իրականացնում Ազատության հրապարակում:
Հովհաննիսյանը նշել էր, որ իր «Ծոմ Ազատությանը» նվիրում է Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի ազատամարտի երկրորդ տասնամյակի տարեդարձին:
Հացադուլի 7-րդ օրը Հովհաննիսյանը 15 պահանջ էր ներկայացրել, որոնց թվում, մասնավորապես, «Ժողովրդին իշխանություն», «Ոչ կուսակցապետությանը», «ժողովուրդն է երկրի տերը», «Ոչ անարդարությանը, աղքատությանը և արտագաղթին» պահանջներն էին:
Ծոմից դուրս գալով` Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել էր, որ դա պայքարի առաջին արարն էր, իսկ երկրորդի մասին նա կխոսի ավելի ուշ:

Голодавший за победу в Карабахе политик проведет открытое собрание
21 мая в зале заседаний правительства состоится открытое собрание, которое организует лидер партии «Наследие» Раффи Ованисян.
Напомним, что с 15 по 30 марта Ованисян проводил голодовку на площади Свободы. Он заявил, что посвящает голодовку 20-ой годовщине победы в карабахской войне. На 7-ой день голодовки Ованисян представил 15 требований. Среди них, в частности. «Власть народу», «Хозяином государства является народ», «Нет несправедливости, бедности и миграции».
По окончании голодовки Ованисян заявил, что это было первым этапом борьбы. А о втором он пообещал сообщить позднее.