Լուծվող սուրճ խոշորագույն հայաստանյան ներկրողից բացատրություններ կպահանջեն
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական Հանձնաժողովի կողմից սուրճի ապրանքային շուկայում կատարված ուսումնասիրությունների արդյունքում ի հայտ են եկել որոշակի չարաշահումներ, հաղորդում է Հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունը:
Մասնավորապես, բացահայտվել է, որ լուծվող սուրճի շուկայում գերիշխող դիրք ունեցող «Մոկոնաթ» ընկերության կողմից առկա են օրենքի պահանջների խախտումներ: Այս ընկերության մասնաբաժինը լուծվող սուրճի շուկայում կազմում է 48,1 տոկոս:
«Վերոնշյալի հիման վրա, այսօր՝ մայիսի 25-ին, տեղի ունեցած ՀՀ ՏՄՊՊՀ նիստում որոշվեց վարույթ հարուցել «Մոկոնաթ» ընկերության նկատմամբ: Վարույթի ընթացքում Հանձնաժողովը տնտեսվարողից կպահանջի բացատրություններ՝ հայտնաբերված օրենսդրական խախտումների առնչությամբ: Վարույթի արդյունքները սահմանված ժամկետում կներկայացվեն հանրությանը», - ասված է Հանձնաժողովի կողմից տարածված մամուլի հաղորդագրության մեջ:

Armenia Instant Coffee Importer Asked to Provide Explanations for Breach of Regulations
A breach of regulations was uncovered by the State Commission for the Protection of Economic Competition of the Republic of Armenia during its investigation into the local coffee market, according to a press release issued by the Commission today.
In particular, violations were found within the Mokonat company, which has a dominant position in the instant coffee market. This company's share in the instant coffee market is 48.1%, reports the Commission.
"Based on the above, today, May 25, it was decided in the RA State Commission for the Protection of Economic Competition meeting to issue proceedings against Mokonat company. During the proceedings, the Commission will require explanations from the manufacturer on the identified legislative violations. The results of the proceedings will be presented to the public in a set period," reads the statement.