Լուծվող սուրճ խոշորագույն հայաստանյան ներկրողից բացատրություններ կպահանջեն
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական Հանձնաժողովի կողմից սուրճի ապրանքային շուկայում կատարված ուսումնասիրությունների արդյունքում ի հայտ են եկել որոշակի չարաշահումներ, հաղորդում է Հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունը:
Մասնավորապես, բացահայտվել է, որ լուծվող սուրճի շուկայում գերիշխող դիրք ունեցող «Մոկոնաթ» ընկերության կողմից առկա են օրենքի պահանջների խախտումներ: Այս ընկերության մասնաբաժինը լուծվող սուրճի շուկայում կազմում է 48,1 տոկոս:
«Վերոնշյալի հիման վրա, այսօր՝ մայիսի 25-ին, տեղի ունեցած ՀՀ ՏՄՊՊՀ նիստում որոշվեց վարույթ հարուցել «Մոկոնաթ» ընկերության նկատմամբ: Վարույթի ընթացքում Հանձնաժողովը տնտեսվարողից կպահանջի բացատրություններ՝ հայտնաբերված օրենսդրական խախտումների առնչությամբ: Վարույթի արդյունքները սահմանված ժամկետում կներկայացվեն հանրությանը», - ասված է Հանձնաժողովի կողմից տարածված մամուլի հաղորդագրության մեջ:

Кофейного доминанта Армении призовут к ответственности
В результате проверок, проведенных на армянском рынке кофе Государственная комиссия по защите экономической конкуренции выявила некоторые нарушения.
Как сообщает пресс-служба Комиссии, стало известно, что требования закона нарушает компания «Моконат», доминирующая на кофейном рынке. Эта компания владеет 48.1% рынка растворимого кофе.
«На основе вышесказанного на заседании Комиссии 25 мая было принято решение о возбуждении производства против компании «Монокат». Комиссия потребует у бизнес-субъекта объяснений в связи с выявленными законодательными нарушениями. Результаты будут представлены общественности в учрежденные сроки», - говорится в сообщении.