Հանրահավաքի օրերին տաքսիստները Գյումրիում բարձրացնում են ուղեվարձը
Այսօր առավոտվանից Գյումրիում չեն աշխատում Երևան եկող երթուղայինները: Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Հայ ազգային Կոնգրեսի ակտիվիստ Վահագն Խաչատրյանը, ով նշել է, որ երթուղայինները չեն աշխատում ՀԱԿ-ի յուրաքանչյուր հանրահավաքի օրը:
«Իսկ տաքսիստները ինչպես միշտ առիթից օգտվում են և բարձրացնում են տաքսու ուղեվարձը: Սովորաբար Գյումրիից Երևան տաքսիները ուղևոր տեղափոխում են 2000-2500, իսկ հանրահավաքի օրերին, երբ գծերից հանվում են երթուղայինները 3500-4000 դրամ են դարձնում»,- ասել է Վահագն Խաչատրյանը:
Էջմիածնից Երևան եկող հասարակական տրանսպորտը այսօր առավոտյան երկու ժամվա ընթացքում դատարկ է եկել Երևան, և միայն Երևանից է մարդկանց տարել Էջմիածին, այնուհետև, ինչպես Epress.am-ին տեղեկացրել է Էջմիածնի բնակիչներից մեկը, «հրաման է իջել նորմալ աշխատել»:
Ավելի վաղ Epress.am-ի հետ զրույցում Հայ Ազգային Կոնգրեսի Վարդան Մալխասյանը պատմել էր, որ Աշտարակից Երևան եկող ճանապարհները առավոտյան ժամը 08:00-ից վերահսկվում էին ոչ միայն ճանապարհային ոստիկանության, այն նաև մարզային ոստիկանության կողմից: Նրանք մարդատար մեքենաներն ու ավտոբուսները կանգնեցնում են և մարդկանց իջեցնում` ասելով, որ այսօր չի կարելի Երևան գնալ:

Public transport vehicles departing from Gyumri have not been operating since this morning, said Armenian National Congress (HAK) activist Vahagn Khachatryan, adding this is always the case when HAK is holding a rally in the Armenian capital of Yerevan as it is today.
“And the taxi drivers, as always, take advantage of the opportunity and raise their fares. Normally, a taxi ride from Gyumri to Yerevan costs 2,000 to 2,500 , but on the days of a rally, when public transport vehicles are removed from their route, taxi drivers charge 3,500 to 4,000 ,” he said, speaking to Epress.am.
Public transport vehicles departing Etchmiadzin for Yerevan were empty for a two-hour period this morning and only took passengers from Yerevan to Etchmiadzin, then, as told to Epress.am by an Etchmiadzin resident, “There was an order to work as per usual.”
As reported earlier, HAK representative Vardan Malkhasyan had told Epress.am that the roads from Ashtarak to Yerevan were being monitored by police since 8 am this morning. Cars and buses with passengers were being stopped and people were told they couldn’t go to Yerevan today.