Վրաստանում ֆոտոլրագրողների հանդեպ որս է սկսվել. ձերբակալված է նախագահի լուսանկարիչը
Associated Press լրատվական գործակալության ֆոտոլրագրող Շախ Այվազովը ձերբակալվել է Թբիլիսիում, հայտնում է վրացական  InterPressNews-ը:
Իրավապահ մարմինները ձերբակալվել են նաև Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլիի անձնական լուսանկարիչ Իրակլի Գեդենիձեին և  նրա կնոջը` Նատիա Գեդենիձեին, ինչպես նաև Վրաստանի ԱԳ նախարարության ֆոտոլրագրող Գիորգի Աբդալաձեին և Եվրոպական ֆոտո գործակալության աշխատակից Զուրաբ Կուրցիկիձեին:
Իրավապահ մարմինների աշխատակիցները խուզարկում են անցկացրել ձերբակալվածների տներում` վերցնելով բջջային հեռախոսներն ու համակարգիչները:
Որևէ պաշտոնական տեղեկատվություն այս առնչությամբ առայժմ չկա: Գաղտնի են պահվում նաև ֆոտոլրագրողների ձերբակալության պատճառները:

Several Photojournalists Detained in Tbilisi
According to Georgia's InterPressNews, Associated Press photojournalist Shakh Aivazov has been detained in Tbilisi.
Other detained photographers and photojournalists include: the Georgian president's personal photographer Irakli Gedenidze and his spouse Natia Gedenidze, photo reporter for the Georgian Ministry of Foreign Affairs Giorgi Abdaladze, and photo reporter of the European photo agency Zurab Kurtsikidze, reports InterPressNews.
The Georgian Ministry of Interior Affairs has not yet issued a comment about detention of the photo reporters. The reason for the detention or any other details have not been made public.