Վրաստանում ֆոտոլրագրողների հանդեպ որս է սկսվել. ձերբակալված է նախագահի լուսանկարիչը
Associated Press լրատվական գործակալության ֆոտոլրագրող Շախ Այվազովը ձերբակալվել է Թբիլիսիում, հայտնում է վրացական  InterPressNews-ը:
Իրավապահ մարմինները ձերբակալվել են նաև Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլիի անձնական լուսանկարիչ Իրակլի Գեդենիձեին և  նրա կնոջը` Նատիա Գեդենիձեին, ինչպես նաև Վրաստանի ԱԳ նախարարության ֆոտոլրագրող Գիորգի Աբդալաձեին և Եվրոպական ֆոտո գործակալության աշխատակից Զուրաբ Կուրցիկիձեին:
Իրավապահ մարմինների աշխատակիցները խուզարկում են անցկացրել ձերբակալվածների տներում` վերցնելով բջջային հեռախոսներն ու համակարգիչները:
Որևէ պաշտոնական տեղեկատվություն այս առնչությամբ առայժմ չկա: Գաղտնի են պահվում նաև ֆոտոլրագրողների ձերբակալության պատճառները:

В Грузии охота на фотографов. Среди жертв личный фотограф Саакашвили с женой
Сотрудники правоохранительных органов Грузии задержали личного фотографа президента Михаила Саакашвили Ираклия Геденидзе и его супругу.
Как передает KavkazWeb.net, Геденидзе стал не единственным известным грузинским фотографом, который оказался под арестом. Согласно появившимся сообщениям, представителями силовых структур страны также были задержаны Зураб Курцикидзе, Гиоргий Абдаладзе и многие другие.
Отмечается, что полицейские провели обыск в домах задержанных, забрав мобильные телефоны и компьютеры - в том числе, и у членов их семей.
При этом, никакой официальной информации по этому поводу пока не появилось. В тайне держится и причина задержания фотографов.