Հայաստանցին օգնել է ուզբեկներին ապօրինի մնալ Ռուսաստանում
Հայաստանի 49-ամյա քաղաքացի Գագիկ Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի միգրացիայի կազմակերպման և կաշառքի փոխանցման մեջ: Նախնական հետաքննության տվյալների համաձայն` Գրիգորյանը կազմակերպել է միգրացիոն քարտեր չունեցող ԱՊՀ երկրների աշխատանքային ներգաղթյալների ապօրինի բնակեցումը Օմսկ շրջանի Բոլշեգրիվսկոե գյուղում:
2010 թվականի հունվարին Գրիգորյանը սահմանապահ ծառայության աշխատակցին առաջարկել է կաշառքի դիմաց Ուզբեկստանի քաղաքացիների անձնագրերում սահմանի հատումը հաստատող կնիք դնել և ձևակերպել համապատասխան միգրացիոն փաստաթղթերը:

Armenian national Gagik Grigoryan, 49, is being accused of organizing illegal migration and bribery. According to preliminary information, Grigoryan secured illegal stay for migrant workers from CIS countries with expired migration cards in the village of Bolshegrivskoe in Omsk, Russia.
In Jan. 2010, Grigoryan offered border guards a bribe in exchange for an entry stamp in the passports of citizens of Uzbekistan and to issue the appropriate immigration documents, according to the press office of the regional prosecutor's office in Omsk.