Մեկնարկել է «Գեղեցիկ Երևան» ծրագիրը
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը և Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Դաֆինա Գերչևան ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր` սկիզբ դնելով «Գեղեցիկ Երևան» ծրագրին, որի նպատակը Երևանի քաղաքային միջավայրի բարելավումն է:
Ծրագիրը նախատեսում է հուշարձանների պատվանդանների և նրանց հարակից տարածքների բարեկարգում և լուսավորում, քաղաքի տարբեր վարչական շրջաններում շենքերի արտաքին տեսքի վերանորոգում, քաղաքապետարանի և ՄԱԶԾ-ի համատեղ ընտրված թաղամասում պիլոտային ծրագրի իրականացում:
«Այս տարի Երևանի արտաքին բարեկարգմանը ավելի շատ ենք ուշադրություն դարձրել: Համոզված եմ` դա տրամադրություն է ստեղծում. ներդրողների մոտ ավելի մեծ լավատեսություն է առաջացնում և, իհարկե, ազդում է Երևանի զբոսաշրջիկների ու երևանցիների տրամադրության վրա: «Գեղեցիկ Երևան» ծրագիրը մի քանի նպատակ ունի, և համոզված եմ, այն հաջողությամբ կիրականացնենք»,- Կարեն Կարապետյանի խոսքերն է փոխանցում քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Yerevan mayor Karen Karapetyan and UN Resident Coordinator and UNDP Resident Representative Dafina Gercheva have signed a memorandum of understanding, launching the "Beautiful Yerevan" project which aims to promote tourism in the Armenian capital.
The project plans to improve and light pedestals of monuments and their surrounding areas, repair the appearance of buildings in the city's different administrative districts and implement a pilot program in a district jointly selected with the UNDP, according to a statement issued today by Yerevan City Hall.
"This year, we paid more attention to exterior improvement. I am convinced that this creates a mood. Investors have greater optimism and, of course, it affects the mood of Yerevan's tourists and residents. The Beautiful Yerevan project has several goals, and I am sure the will be implemented successfully," said Karapetyan.