Հայերին առաջարկում են աղոթել Գարեգին Բ-ի համբերատարության համար
Հուլիսի 24-ին, ժամը 21:00-21:30, Հայ Եկեղեցու Համաշխարհային երիտասարդական կամակերպությունը` ՀԵՀԵԿ-ը, առաջարկում է միասնաբար աղոթել «Վեհափառ Հայրապետի համբերատարության, լայնախոհության և անվրդովության պահպանման, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի անսասանության ու բարօրության և Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու շուրջ հայ ազգի միաբանության ու համախմբման համար»:
Այս առաջարկ-հայտարարությունը տեղադրված է Facebook սոցիալական ցանցում, դրան արդեն միացել է 151 օգտատեր:
Կազմակերպիչներն առաջարկում են այդ օրը` նշված ժամին, յուրաքանչյուրը աղոթք սկսի՝  անկախ գտնվելու վայրից:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Facebook-ում խմբեր են ստեղծվել, որոնցից մեկը պահանջում է Կաթողիկոսի հրաժարականը, իսկ մյուսը հանդես է գալիս ի պաշտպանություն նրա:

Armenians are Asked to Pray for Karekin II's Patience, Open-Mindedness
The Armenian Church World Youth Organization is suggesting people pray on Jul. 24 from 9 to 9:30 pm "for preserving the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, His Holiness Karekin II's patience, open-mindedness and serenity, in the name of stability and welfare of the Mother See of Holy Etchmiadzin, for the unity and cohesion of the Armenian nation around the Armenian Apostolic Church."
This statement was posted on Facebook as an event with 151 users having clicked on the "Attending" button thus far.
Organizers are suggesting that everyone pray on the stated day and time — regardless of where they might be at the moment.
Recall, earlier, at least Facebook groups were created, one of which demanded His Holiness Karekin II's resignation, while the other defended the Patriarch.