ՀԱԿ-իշխանություն հանդիպման օրն ու տեղը որոշել են Լևոն Զուրաբյանն ու Դավիթ Հարությունյանը
Հայ Ազգային Կոնգրեսի և իշխանական կոալիցիայի երկրորդ հանդիպման տեղը, ժամանակը, պայմանները և կազմակերպական հարցերը որոշել են պատվիրակությունների ղեկավարներ Լևոն Զուրաբյանը և Դավիթ Հարությունյանը: Այս մասին ասված է ՀԱԿ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Կոալիցիա – ՀԱԿ երկխոսության աշխատանքային խմբերի երկրորդ հանդիպումը տեղի կունենա հուլիսի 26-ին` ժամը 12.00-ին, Կառավարության ընդունելությունների տանը:
Աշխատանքային խմբերի առաջին հանդիպումը կայացել էր հուլիսի 18-ին «Էրեբունի» հյուրանոցի Հանրային խորհրդի փոքր նիստերի սրահում:  Հանդիպումից հետո Կոնգրեսը 5 կետ պարունակող հայտարարություն էր տարածել, որոնցից մեկով պահանջում էր հետագա հանդիպումները անցկացնել չեզոք վայրում:

The venue, date, conditions and organizations issues of the second meeting between Armenian National Congress (HAK) and ruling coalition representatives were decided by delegate leader Levon Zurabyan and Davit Harutyunyan, according to a HAK statement issued today.
As reported earlier today, the venue and date of the second meeting between the two groups became known: the RA Government Guest House on Jul. 26 at 12 pm.
Recall, the first meeting of the parties took place on Jul. 18 in a Erebuni Hotel meeting room where Public Council meetings usually take place. Afterwards, the opposition representatives issued a statement in which they asked that future meetings be held in a neutral venue.