Աղվան Հովսեփյանը 4 տարի է` չի ստանում իր աշխատավարձն ամբողջությամբ
2008 թվականից ի վեր ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի աշխատավարձն ամբողջությամբ չի վճարվում: Այս մասին «Հայկական ժամանակ» օրաթերթին ուղարկված գրության մեջ նշել է գլխավոր դատախազի մամուլի քարտուղար Սոնա Տռուզյանը:
Վերջինիս պարզաբանումը կապված է եղել թերթի նախորդ համարի հրապարակման հետ, որտեղ նշված է եղել, որ Աղվան Հովսեփյանը ամսական ստանում է 1 միլիոն 176 հազար դրամ աշխատավարձ: Տռուզյանը գրության մեջ պնդել է, որ ՀՀ գլխավոր դատախազն իրականում ստանում է 784 հազար դրամ: «ՀԺ»-ի թղթակիցը պարզաբանել է, որ, բացի դրույքաչափից և ստաժից, Աղվան Հովսեփյանը պետք է ստանա նաև դասային աստիճանի հավելավճար 392 հազար դրամի չափով:
Այս պարզաբանմանը Տռուզյանը պատասխանել է. «2008 թվականից առ այսօր ՀՀ պետական բյուջեով համապատասխան ֆինանսավորում չի հատկացվում»:
Օրաթերթը նշում է, որ նման վիճակում են հայտնվել մյուս դատախազները, ովքեր շուրջ չորս տարի ստանում են աշխատավարձի մի մասը միայն:

Генпрокурору Армении четвертый год недодают зарплату
С 2008 года генеральный прокурор Армении Агван Овсепян не получает зарплаты в полном объеме. Об этом газете «Айкакан жаманак» сообщила пресс-секретарь генпрокурора Сона Трузян в ответ на публикацию о том, что Овсепян получает  1 млн. 176 тысяч драмов (3200 долларов) в месяц.
В письменном ответе Трузян утверждает, на самом деле зарплата ее руководителя составляет 748 тысяч драмов. На замечание «АЖ» о том, что Агван Овсепян, помимо оклада и стажа, должен получать дополнительные 392 тысячи за звание. На это пресс-секретарь ответила: «С 2008 года и до сегодняшнего из бюджета не выделяется соответствующего финансирования».
Издание отмечает,  что такой же ситуации оказались и остальные прокуроры, которые примерно 4 года не получают часть своей зарплаты.