Հայաստանը մտադիր է 2-3 անգամ ավելացնել Իրանի հետ ապրանքաշրջանառությունը
Հայաստանի կառավարությունը մտադիր է 2-3 անգամ մեծացնել Իրանի հետ ապրանքաշրջանառության ծավալները: Այս մասին Իրանում հայտարարել է Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը, հաղորդում է «ԻՌՆԱ» գործակալությունը:
Կարապետյանը Իրանից Հայաստան տրակտորների և այլ գյուղատնտեսական սարքավորումների ներմուծման վերաբերյալ բանակցություններ է վարել: Գյուղատնտեսության նախարարը նաև գոհունակություն է հայտնել Հայաստանի տնտեսության մեջ իրանական ներդրումների առնչությամբ:
Կարապետյանը հաղորդել է, որ անցյալ տարվա ընթացքում երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառությունը 320 միլիոն դոլար է կազմել: Ընթացիկ տարվա 5 ամիսների ընթացքում առևտրաշրջանառությունը կազմել է 160 միլիոն դոլար:

Armenia Intends to Double, Triple Trade Volumes with Iran
The Armenian government intends to increase its trade with Iran by 2–3 times, said Armenian agriculture minister Sergo Karapetyan during a press conference in Iran, reports SalamNews, citing the Islamic Republic News Agency (IRNA).
According to news reports, Karapetyan was negotiating the delivery of tractors and other agricultural machinery to Armenia from Iran. The agriculture minister also expressed appreciated for Iranian investments into Armenia's economy.
Karapetyan said that bilateral trade totaled $320 million USD last year, while for the first 5 months of this year it was already at $160 million USD.