Հայաստանը մտադիր է 2-3 անգամ ավելացնել Իրանի հետ ապրանքաշրջանառությունը
Հայաստանի կառավարությունը մտադիր է 2-3 անգամ մեծացնել Իրանի հետ ապրանքաշրջանառության ծավալները: Այս մասին Իրանում հայտարարել է Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը, հաղորդում է «ԻՌՆԱ» գործակալությունը:
Կարապետյանը Իրանից Հայաստան տրակտորների և այլ գյուղատնտեսական սարքավորումների ներմուծման վերաբերյալ բանակցություններ է վարել: Գյուղատնտեսության նախարարը նաև գոհունակություն է հայտնել Հայաստանի տնտեսության մեջ իրանական ներդրումների առնչությամբ:
Կարապետյանը հաղորդել է, որ անցյալ տարվա ընթացքում երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառությունը 320 միլիոն դոլար է կազմել: Ընթացիկ տարվա 5 ամիսների ընթացքում առևտրաշրջանառությունը կազմել է 160 միլիոն դոլար:

Армения намерена в 2-3 раза увеличить товарооборот с Ираном
Правительство Армении намерено в 2-3 раза увеличить товарооборот с Ираном. Об этом заявил на пресс-конференции находящийся с официальным визитом в Тебризе министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян, сообщает IRNA.
Карапетян провел переговоры о поставке в Армению тракторов и другой сельскохозяйственной техники из Ирана. Министр сельского хозяйства также выразил удовлетворение по поводу вложения иранских инвестиций в экономику Армении.
Карапетян сообщил, что товарооборот между двумя странами за прошлый год составил $320 миллионов, из которых импорт из Армении составил $58 миллионов, а экспорт $270 миллионов. За 5 месяцев текущего года товарооборот составил $160 миллионов.