«Սևազգեստ բանակը» կոչ է անում միանալ երևանյան լուռ երթին
Սեպտեմբերի 8-ին, ժամը 10:30-ին «Սևազգեստ բանակ»-ը, որը ձևավորվել է Հայաստանի զինված ուժերում տարիների ընթացքում ոչ պատերազմական պայամններում մահացած զինվորների հարազատներից և ծնողներից, ինչպես նաև նրանց աջակցող քաղաքացիներից, Հանրապետության հրապարակից երթ է անցկացնելու:
Երթի կազմակերպիչները կոչ են անում պայքարել բանակում տիրող աղետալի վիճակի դեմ:
«Այսօր տղա զավակ ունեցող յուրաքանչյուր մարդ երկյուղում է որդուն բանակ ուղարկել: Երկրի և ժողովրդի անվտանգությունն ապահովելուն կոչված բանակում տեղի ունեցող բռնություններն ու անօրինությունները նսեմացնում են հայրենիքին ծառայելու գաղափարը: Լռելով մենք ակամա հավանություն ենք տալիս երիտասարդ մի ամբողջ սերնդի կորստին: Կոչ ենք անում բարձրաձայնել և պայքարել բանակում տիրող աղետալի վիճակի դեմ: Միացե՛ք «Սևազգեստ բանակ»-ի լուռ երթին»,- ասված է կազմակերպիչների հայտարարության մեջ:

'Army Dressed in Black' Organizes March to Protest Non-Combat Army Deaths
A group calling themselves the "Army Dressed in Black," established by relatives of young men killed in non-combat while serving in the Armenian army and their supporters, will march from Yerevan's Republic Square at 10:30 am on Sept. 8 in protest of the situation in Armenia's armed forces.
"Every mother who has a son today fears sending him to the army. The violence and iniquities in the so-called army that ensure the security of the country and the people debase the idea of serving your country. By being silent, we unwittingly give our approval to the loss of an entire generation of youth. We urge you to raise your voice and fight against the disastrous situation in the army. join the Army Dressed in Black's silent march," reads the statement by organizers.