Կրպակները քանդելու գործընթացը դադարեցվել է. կրապակատերերը կշարունակեն պայքարել
Փափազյան փողոցում գտնվող առևտրի կրպակների մի մասի ճակատագիրը դեռևս անորոշ է: Հիշեցնենք, որ նախորդ ամսվա ընթացքում Երևանի քաղաքապետարանի որոշմաբ կրպակներից 9 ապամոնտաժվեցին, քանի որ քաղաքապետարանը դրանց տերերի հետ չերկարաձգեց պայմանագիրը:
Epress.am-ի հետ զրույցում կրպակատերերից Նարինե Կիրակոսյանը տեղեկացրել է, որ իր կրպակը այս պահին աշխատում է: Ու թեև սկզբում իրեն ևս տեղեկացրել էին, որ յոթ օրվա ընթացքում այն քանդելու են, սակայն, տիկին Նարինեի խոսքով, այն մեծ աղմուկը, որը եղավ կրպակները քանդելու շուրջ, պատճառ ահնդիսացավ, որպեսզի գործընթացը դադարեցվի:
Բացի դա, նա նաև նշել է, որ իր պայմանագիրը գործում է մինչև 2012 թվականը:
Նարինե Կիրակոսյանը տեղեկացրել է, որ կրապակատերերը տեղեկություններ ունեն, որ շաբաթ օրը թաղապետը պետք է հանդիպի իրենց հետ և փորձի օգնություն առաջարկել, ինչպես և ավելի վաղ խոստացել էր քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Մարդու տունը քանդում են, հետո ասում են օգնություն ցույց տանք: Ի՞նչ օգնություն պիտի ցույց տան: Եթե իրենց ունեցվածքին կպնեն, իրենց ռեստորանին կամ ավտոլվացման կետին կպնեն, մարդկանց գլուխները կջարդեն: Ամբողջ երկիրը դատարկվում է, ես չգիտեմ, թե Հայաստանի վերջն ինչ ա լինելու»,- ասել է Նարինե Կիրակոսյանը:
Ու թեև նա այս պահին ոչ մի հույս չունի, որ իրենց հարցը վերջնականապես կլուծվի, նա նշել է, որ մյուսների հետ միասին պայքարելու է մինչև վերջ և մասնակցելու է բոլոր բողոքի ակցիաներին:
«Մեկա պիտի պայքարենք: Ամսի 9-ին էլ կիջնենք Ազատության հրապարակ»,- հավելել է Նարինե Կիրակոսյանը` նկատի ունենալով Հայ Ազգային Կոնգրեսի հանրահավաքը:

Home / Armenia / Demolishing Kiosks in Armenian Capital Put on Hold, Say Kiosk Owners
The fate of a few kiosks on Papazyan St. in Yerevan is still uncertain. Recall, 9 of the kiosks were demolished upon a Yerevan City Hall decision last month, since the city did not extend its contract with the owners of these kiosks.
Kiosk owner Narine Kirakosyan told Epress.am that her stall is currently in operation, though initially she was told it would be demolished in 7 days. According to Kirakosyan, the outcry that resulted from the initial announcement that the kiosks would be demolished was the reason the process was put on hold.
Furthermore, she added, her contract is in effect till 2012.
Kirakosyan noted that several kiosk owners have information that the district chief will meet with them on Saturday and try to offer help (by way of offering alternative employment options), which Yerevan mayor Karen Karapetyan had promised earlier.
“They tear down a person’s house and then they say let’s offer help. What help can they offer? If someone were to lay a finger on what they have, their restaurants or car wash stands, they’d smash people’s heads in. The whole country is emptying; I don’t know what will be the end for Armenia,” said Kirakosyan.
She said she will fight with other kiosk owners and attend all protest rallies to voice her concerns.