Երևանը նոյեմբերին վարդագույն ավտոբուսներ կունենա (ՖՈՏՈ)
Հայաստանի Հանրապետության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջկառավարական համագործակցության շրջանակում Հայաստանին տրամադրված դրամաշնորհի միջոցներով, ներքաղաքային ուղևորափոխադրումներ իրականացնելու նպատակով Երևանին կտրամադրվեն ժամանակակից, հարմարավետ ավտոբուսներ, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը:
Ստորագրված պայմանագրի համաձայն՝ ավտոբուսները կներկրվեն երկու փուլով: Արդեն նոյեմբերին մայրաքաղաքում կլինի ավտոբուսների առաջին խմբաքանակը՝ 66 ավտոբուս:
Երկրորդ փուլով ՝ մինչև տարեվերջ կնախապատրաստվեն ավտոբուսների հաջորդ խմբաքանակի ներկրման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերն, ու 2012-ի առաջին եռամսյակում Երևան կներկրվի ևս 170 ավտոբուս և, ըստ այդմ, մայրաքաղաքի ավտոբուսային պարկը կհամալրվի ընդհանուր առմամբ 236 ավտոբուսով:

Home / Armenia / Yerevan to Sport Pink Buses in November (PHOTOS)
Within the scope of intergovernmental cooperation between the Republic of Armenia and the People’s Republic of China and through a grant provided to Armenia, Yerevan will be supplied with modern, convenient buses for intracity transport, according to a statement on the Yerevan City Hall website.
According to the signed agreement, the buses will be painted in two stages. As early as November, the first fleet — 66 buses — will be rolled out in the Armenian capital.
In the second stage, the necessary documents to import the next fleet of buses will be prepared by year’s end, and in the first quarter of 2012, an additional 170 buses will be brought to Yerevan. Thus, Yerevan’s total fleet will be comprised of 236 passenger buses.