Հայաստանում Պուտին-Մեդվեդև փոխատեղման սցենարը հնարավոր չէ. Մանոյան
Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում և Լեռնային Ղարաբաղի հարցում ոչ մի դրական բան ակնկալել չի կարելի:
Այս մասին ասել է ՀՅԴ Հայդ Դատի քաղաքական հարցերի գրասենյակի ղեկավար Կիրո Մանոյանը:
Նա նշել է, որ Թուրքիայի համար շառ ձեռնտու է, որպեսզի Հայաստան-Թուրքիա Արձանագրությունները գոյատևեն որպես ստրոգրված փաստաթուղթ:
«Թուրքիան ունի առավելություն, մենք բավարարել ենք նախապայմանները և ոչինչ չենք ստացել», - ասել է Մանոյանը:
ՀՅԴ-ականի խոսքով` Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների առումով ԱՄՆ-ի իշխանությունների համար Հայաստանի իշխանությունները շատ ցանկալի են:
Անդրադառնալով ղարաբաղյան հակամարտությանը` Մանոյանը կարծիք է հայտնել, որ  «բանակցությունները որպես ձև կշարունակվեն», Մինսկի խմբի համանախագահներն առաջիկա ամիսներին կշարունակեն իրենց աշխատանքը երկու երկրների ԱԳ նախարարների հետ:
Ասուլիսի ընթացքում քաղաքական գործիչն անդրադարձ է կատարել նաև Ռուսաստանում ստեղծված իրավիճակին` հայտարարելով, որ Հայաստանում Պուտին-Մեդվեդև փոխատեղման սցենարը հնարավոր չէ: Մանոյանը դրա համար հիմքեր չի տեսնում:
Նա նշել է, որ Պուտինի` ՌԴ նախագահ ընտրվելու դեպքում կարող է փոփոխություն լինել Հայաստանի արտաքին քաղաքականության մեջ` հաշվի առնելով այն փաստը, որ Պուտինի վերադարձի հետ մեկտեղ ընդհանուր առմամբ տարածաշրջանում կարող են փոփոխություններ գրանցվել:

Putin-Medvedev Swap Not Possible in Armenia: Manoyan
We cannot expect anything positive — either in the process of normalizing Armenia-Turkey relations nor in the Nagorno-Karabakh issue, ARF (Armenian Revolutionary Federation) Dashnaktsutyun Armenian Cause Bureau Director Giro Manoyan told journalists in Yerevan today.
Manoyan asserted that it is very beneficial for Turkey that the Armenia-Turkey Protocols exist as a signed document. "Turkey has the advantage. We've satisfied the preconditions and received nothing," he said.
According to him, in terms of Armenia-Turkey relations, the US commends the work of Armenia's authorities.
Weighing in on the Karabakh conflict, Manoyan believed that the "negotiations as a way will continue" — the Minsk Group co-chairs in the coming months will continue their work with the foreign affairs ministers of both countries.
During the press conference, the Dashnak representative also addressed recent developments in Russia, stating that the scenario of Putin and Medvedev changing places is not possible in Armenia. He sees no grounds for this.
Manoyan, however, did note that if current PM Vladimir Putin is elected president, there might be a change in Armenia's foreign policy, taking into consideration the fact that with Putin's return there might be changes in the entire region.