Հայաստանը պատրաստ է աջակցել Թուրքիային
Երեկ ՀՀ ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում տեղի է ունեցել օպերատիվ խորհրդակցություն ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանի գլխավորությամբ, որի ընթացքում քննարկվել է ՀՀ ԱԻՆ փրկարարական ստորաբաժանումների պատրաստականության խնդիրը:
ՄԱԿ-ի խողովակներով Հայաստանը 20 այլ երկրների հետ իր պատրաստվածությունն ու պատրաստակամությունն է հայտնել Թուրքիա փրկարարներ ուղարկելու:
Նախկինում Հայաստանն աջակցել է Թուրքիային 1999 և 2000 թվականներին:
Հիշեցնենք, որ երեկ Թուրքիայի արևելյան հատվածում 7,2 մագնիտուդով տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով կան զոհեր և ավերածություններ: Ստորգետնյա ցնցումները Հայաստանի տարածքում հասել են մինչև 5 բալի:

Armenia Prepared to Provide Earthquake Relief to Turkey
An emergency meeting led by RA Minister of Emergency Situations Armen Yeritsyan was called yesterday at the ministry's Crisis Management Center, during which time the preparedness of the ministry's rescue units was discuss.
Through UN cables, Armenia, along with 20 other countries, has expressed its preparedness and willingness to send rescue units to Turkey.
In the past, Armenia assisted Turkey in 1999 and 2000.
Recall, a 7.2 magnitude earthquake struck Turkey's eastern Van region on Sunday, resulting in hundreds of casualties and many more injured. Aftershocks continue to be felt today.
The quake was also felt in neighboring Armenia, at a magnitude of up to 5.0 in some parts of the country.