ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցների աշխատավարձը կբարձրացնեն 10 տոկոսով
Հայաստանի Ատոմային էլեկտրակայանի աշխատակիցները, որոնք պահանջում էին աշխատավարձերի 50 տոկոսի չափով բարձրացում, երեկ հանդիպել են էներգետիկայի նախարար Արմեն Մովսիսյանի հետ խնդիրը քննարկելու համար: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարության պաշտոնական կայքը, համատեղ քննարկումների արդյունքում որոշվել է Հայաստանի Ատոմային էլեկտրակայանի ծախսերի օպտիմալացման արդյունքում տնտեսվող գումարներն ուղղել ՀԱԷԿ-ի օպերատիվ անձնակազմի միջին աշխատավարձի 10 տոկոսի բարձրացմանը: Նախարարության հաղորդմամբ, աշխատողները վերադառնալու են աշխատանքի:
Նշենք, որ ՀԱԷԿ-ում արդեն ավարտվել են սեպտեմբերի 11-ից սկսված պլանային վերանորոգման և վերալիցքավորման աշխատանքները: Այժմ ընթանում են փորձարկումները, որից հետո կայանը կմիանա համակարգին:

Employees of the Armenian Nuclear Power Plant (ANPP or MNPP for Metsamor Nuclear Power Plant), who were demanding a 50% pay increase, yesterday met with RA Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsissyan to discuss the matter. As reported by the ministry on its official website, as a result of the talks, it was decided to raise the average salary of the plant's operational staff by 10%. According to the ministry, the employees will return to work.
Note, the regular prophylactic work and refueling of Metsamor's reactor that began on Sept. 11 has already been completed. A testing phase is currently underway, after which the nuclear power plant will be able to resume normal operations.