Հայկական բանակի սպան մահացել է զրահամեքենայի շրջվելու հետևանքով
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ներկայացուցիչ Մերի Սարգսյանը Epress.am-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ երեկ ժամը 17.00-ի սահմաններում, ճամբարային հավաքներից զորամաս վերադառնալիս զորամասերից մեկի զրահամեքենան Կապան-Գորիս ճանապարհի 39-րդ կմ-ում դուրս է եկել բանուկ հատվածից, աջ կողմի վրա շրջվել, գլորվել դեպի ներքևի ճանապարհահատված, որի հետևանքով զրահամեքենայի ավագ, ավագ լեյտենանտ Արամայիս Սարգսյանը վիրավորվել է, իսկ նրան Գորիս քաղաքի հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին մահացել է:
Սարգսյանի փոխանցմամբ, զրահամեքենայի մեջ գտնվող մյուս 3 ժամկետային զինծառայողները տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Ըստ զինվորական հոսպիտալի ներկայացրած տվյալների՝ զինծառայողների կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության 9-րդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ Քր. օրենգրքի 377 հոդվածի 2-րդ մասի (մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոների խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մահ) հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

Senior Armenian Army Officer Dies as Result of Tank Flipping Over
An armored military vehicle, returning to the military base from training camp along the Kapan-Goris road, slid off the main road, flipped over on its right side and tumbled toward the road below at around 5 pm yesterday, said Meri Sargsyan, a representative of the Armenian defense ministry's investigative service, speaking to Epress.am.
Senior armored military vehicle driver, senior lieutenant Aramayis Sargsyan was injured in the accident and died while on route to the nearest hospital in Goris.
The other three conscripts in the military vehicle having bodily injuries of varying degrees were taken to the RA Ministry of Defense's Central Clinical Military Hospital.
According to the military hospital, the draftees' lives are not in danger.
The RA Ministry of Defense investigative service has launched proceedings under charges of RA Criminal Code Article 377 Section 2 ("Breach of rules for driving or operating vehicles which negligently caused human death").