Վլադիմիր Գասպարյանը ոստիկանության փոխգնդապետին տույժի է ենթարկել դրոշի համար
ՀՀ ոստիկանության շտաբը ծառայողական քննություն է անցկացրել, որի արդյունքում պարզվել է, որ Արմավիրի մարզային վարչության Մեծամորի բաժնի մասնաշենքի վրա տեղադրված ՀՀ պետական դրոշը գունաթափված, մաշված և քրքրված վիճակում է:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ ոստիկանության կայքը, դա ժամանակին չի նկատվել բաժնի պետի կողմից, իսկ դրոշը փոխարինվել է նորով միայն ԶԼՄ-ների հրապարակումներից հետո:
«Ծառայողական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու՝ ՀՀ պետական խորհրդանիշ հանդիսացող ՀՀ դրոշի պատշաճ տեսքը չապահովելու համար, ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի հրամանով ոստիկանության Մեծամորի բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մարատ Պողոսյանը ենթարկվել է կարգապահական տույժի», - ասված է ոստիկանության հաղոդագրության մեջ:
Հայաստանի Հանրապետության խորհրդանիշների մասին ՀՀ օրենքների պահանջների խախտումները բացառելու նպատակով ոստիկանապետի նույն հրամանով ոստիկանության կառուցվածքային ստորաբաժանումների պետերին հանձնարարվել է կարճ ժամկետում միջոցներ ձեռնարկել ստորաբաժանումների վարչական շենքերի վրա տեղադրված ՀՀ  պետական դրոշի պատշաճ տեսքն ապահովելու համար:

Police Chief Penalizes Lieutenant Colonel for Poor Condition of State Flag
The Armenian Police recently conducted an investigation in which it determined that the Armenian flag placed at the Armavir regional administration's Metsamor division has faded in color, is worn out and is generally in poor condition.
According to the official website of the police, it was not "noticed in time" by the head of the division and the flag was replaced only after media reports decried its condition.
"For not properly conducting his official duties, not ensuring the proper appearance of the flag of Republic of Armenia, which is a symbol of the state, upon orders by RA Police Chief Vladimir Gasparyan, head of Metsamor division, Police Lieutenant Colonel Marat Poghosyan has been subject to a disciplinary penalty," reads the statement.