Մեծ Բրիտանիայի դեսպանը հրաժեշտ տվեց Սեյրան Օհանյանին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նոյեմբերի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլին` դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում ավարտելու կապակցությամբ:
Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել Չարլզ Լոնսդեյլին` հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար և հաջողություններ մաղթել հետագա դիվանագիտական գործունեության մեջ:
Դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարին արդյունավետ համագործակցության համար և բարձր գնահատել Հայաստանում իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումները, հայտնում է ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը:

UK Ambassador to Armenia Says Good-Bye to Defense Minister Seyran Ohanyan
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan on Nov. 23 hosted UK Ambassador to Armenia Charles Lonsdale, on the occasion of his completing his mission in Armenia.
Ohanyan thanked Lonsdale for his contribution to the development of military cooperation between the UK and Armenia, and wished him success in his future diplomatic activities.
The ambassador, in turn, thanked the defense minister for effective cooperation and highly praised the defense reforms implemented in the country, according to a statement by the RA Ministry of Defense press office.