Հնարքը չհաջողվեց. Աշխարհի նախկին առաջին ռակետը հարվածել է օգնականի որովայնին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մարզիկներին հանգիստ չի տալիս շվեյցարացի թենիսիստ Ռոջեր Ֆեդերերի կողմից իրականացված միջնադարյան լեգենդար նետաձիգ «Վիլհելմ Թելի հայտնի հնարքը»: Ֆեդերերին հաջողվել էր Gillette-ի գովազդային հոլովակի նկարահանման ժամանակ դիպուկ հարվածով օպերատորի օգնականի գլխից գցել մետաղյա տարրան:
Աշխարհի նախկին առաջին ռակետ Սերեն Ուիլիամսը իր Twitter-ի էջում տեղադրել է մարզումներից մեկի ժամանակ իրականացված նմանատիպ փորձի տեսանյութը:
Նա նույնպես փորձել է հարվածել իր խաղընկերոջ գլխին դրված թիրախին, սակայն հարվածել է որովայնին:
«Ուզո՞ւմ եք ծիծաղել: Դիտեք իմ մարզումների տեսանյութը»,- իր բլոգում գրել է թենիսիստուհին:
Ավելի քան մեկ տարի առաջ Ռոջեր ֆեդերերը գովազդային ֆոտոշարքի ժամանակ ցուցադրել էր իր հարվածի ֆենոմենալ ճշգրտությունը` կրկնելով նետաձիգ Վիլհելմ Թելի հնարքը: Ճշգրիտ փոխանցումով նա երկու անգամ շատ մեծ հեռավորությունից գցել է մետաղական տարրան օգնականի գլխից:
Քչերն այն ժամանակ հավատացին Ռոջերի կարողություններին, սակայն նկարահանումներին ներկաներից և ոչ ոք ոչ հաստատել է, ոչ էլ հերքել է հնարքի իսկությունը, որը գովազդային արշավի մեխն էր դարձել:

Фокус не удался: экс-первая ракетка мира сразила партнера "снайперским" ударом (ВИДЕО)
Известным спортсменам и спортсменкам до сих пор не дает покоя знаменитый "трюк Вильгельма Телля" от швейцарского теннисиста Роджера Федерера, которому удалось сбить мячом банку с головы помощника оператора во время съемок рекламного ролика для бренда Gillette.
Экс-первая ракетка мира американка Серена Уильямс выложила на своей страничке в Twitter результаты аналогичного эксперимента, поставленного на одной из тренировок. Она также попыталась сбить мишень с головы своего спарринг-партнера, однако попала ему в живот.
"Хотите посмеяться? Посмотрите видео с моей тренировки!" - написала спортсменка в своем блоге.
Более года назад назад Роджер Федерер во время рекламной фотосессии продемонстрировал феноменальную точность своего удара, повторив трюк легендарного средневекового лучника Вильгельма Телля. Меткой подачей он дважды сбил металлическую банку с головы ассистента теннисным мячом на очень большом расстоянии.
Мало кто тогда поверил в такую меткость Роджера, однако никто из присутствующих на съемке не стал ни подтверждать, ни отрицать правдивость трюка, который стал гвоздем рекламной кампании, сообщает Newsru.com.