ՀՀԿ համամասնական ցուցակի առաջին երեք անունները հայտնի են. «Երկիր»
Տոնական թոհուբոհի մեջ կարծես աննկատ էր մնացել առաջին հայացքից քաղաքականության հետ կապ չունեցող մի իրադարձություն, որը, սակայն, նոր տարում պետական պաշտոնյաների՝ հրապարակային ձեռնարկին առաջին մասնակցությունը լինելուց բացի, կարծես բոլորովին այլ քարոզչական նպատակ էր հետապնդում։ Խոսքը հունվարի 5-ի երեկոյան Երևանի Սբ Սարգիս եկեղեցում կատարված ճրագալույսի արարողությանը պետական պաշտոնյաների մասնակցությունն էր, գրում է «Երկիր» թերթը:
«Արարողակարգին քիչ թե շատ ծանոթ որևէ անձի համար երկրի նախագահի, վարչապետի և Երևանի քաղաքապետի եռամիասնությունը զարմանալի կարող է թվալ։ Միանշանակ է, որ այս ձևաչափր չի կարող ներկայացնել պետական արարողակարգ, այլապես այստեղ պարտավոր էին ներկա լինել առնվազն ԱԺ և ՍԴ նախագահները։ Այս դեպքում մենք հստակորեն գործ ունենք այլ ձևաչափի հետ։ Իսկ այն չի կարող այլ բան ներկայացնել, քան Հանրապետական կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող եռյակը։
Այսպիսով, վստահաբար կարելի է պնդել, որ ՀՀԿ համամասնական ցուցակի առաջին երեք անունները կլինեն՝
1.         Սերժ Սարգսյան
2.         Տիգրան Սարգսյան
3.         Տարոն Մարգարյան։
Իսկ չորրորդ անձը՝ Նավասարդ արքեպիսկոպոս Կճոյանը, հուսով ենք, կապ չի ունենա ՀՀԿ ցանկի հետ։ Չնայած մեր երկրում ոչինչ բացառված չէ։ Մանավանդ, նախադեպն արդեն եղել է«, - գրում է «Երկիրը»:

First 3 Names in Republican Party of Armenia Party List Known, Asserts Local Paper
In all the holiday ballyhoo, it seems went unnoticed was a piece of news that a first glance has nothing to do with politics  but which, nevertheless, apart from being state officials' first participation at a public event in the new year, seemed to pursue a completely different campaign goal. Local daily Yerkir is referring to state officials' participation in the Jan. 5 evening mass at St. Sarkis Cathedral in Yerevan.
"For anyone more or less familiar with protocol, the tripartite unity of the country's president and prime minister and Yerevan's mayor might've seemed surprising. Undoubtedly, this format cannot represent state protocol; otherwise, at the very least the National Assembly chair and the Constitutional Court chair would be obliged to be here. Thus, we are clearly dealing with another format here. And this cannot mean anything other than the top three spots of the Republican Party of Armenia's election list.
"Thus, it can be surely affirmed that the first three names in the HHK party list will be
1. Serzh Sargsyan
2. Tigran Sargsyan
3. Taron Margaryan.
"As for the fourth person, Archbishop Navasard Kjoyan, we hope, won't have anything to do with the HHK list — though in our country nothing is ruled out. Especially, since the precedent has already been set," reports Yerkir.