Քաղաքապետը Հրազդանը վերածել է «մեռած հոգիների քաղաքի». ընդդիմությունը հավատում է հաղթանակին
Փետրվարի 12-ին Հրազդանում անցկացվելիք քաղաքապետի ընտրությունների քարոզարշավը պաշտոնապես կմեկնարկի հունվարի 25-ից: Համայնքի ղեկավարի պաշտոնի համար կպայքարեն Հանրապետական կուսակցության երկու ներկայացուցիչներ` գործող քաղաքապետ Արամ Դանիելյանը և նրա խորհրդական Հովհաննես Պրտավյանը, ինչպես նաև անկուսակցական Սասուն Միքայելյանը, ով ընդդիմադիր Հայ Ազգային Կոնգրեսի անդամ է:
Սասուն Միքայելյանի նախընտրական շտաբում լինելու է կոլեգիալ ղեկավարում` այսինքն` նշանակվելու են պատասխանատուներ ըստ ուղղությունների: Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում տեղեկացրել է Միքայելյանի նախընտրական շտաբի լրատվության և քարոզչության հարցերի պատասխանատու Մեսրոպ Մեսրոպյանը:
Վերջինս նշել է, որ քարոզարշավի ժամանակ իրենք օգտագործելու են քարոզչության բոլոր հայտնի մեթոդները` բակային և դահլիճային հանդիպումեր, հեռուստատեսային ելույթներ, բուկլետներ, նախընտրական տեսահոլովակներ և այլն:
«Պատրաստվում ենք նորմալ ընտրություններ կազմակերպել: Մենք ունենք ժողովրդի լայն զանգվածի աջակցությունը: Իսկ գործող քաղաքապետը, ով 10 տարի աշխատել է, ոչ մի լավ բան չի արել քաղաքի համար, կամ չի կարողացել անել: Մենք այս ընտրապայքարի մեջ մտել ենք ոչ թե ինչ-որ մեկի դեմ, այլ հանուն ինչ-որ բանի: Եվ այդ պայքարում մենք հաղթելու ենք: Սա, առաջին հերթին, ոչ թե քաղաքական պահանջ է, այլ` կենսական: Հրազդանը վերածվել է «մեռած հոգիների քաղաքի», քանի որ գործող քաղաքապետը գործնականում ոչինչ չի արել», - ասել է Մեսրոպ Մեսրոպյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ Արամ Դանիելյանը դեռևս նախորդ ընտրություններից առաջ խոստացել էր, որ կվերանորոգի Հրազդանի քաղաքապետարանի դիմացի այգին, սակայն այգին մինչ օրս կիսակառույց վիճակում է: Բացի դա, Դանիելյանի օրոք օտարվել է Հրազդանի կինոթատրոնը, և այդ շենքում այժմ տաքսի ծառայության գրասենյակ է, կիսավեր վիճակում է նաև քաղաքի էներգետիկների պալատը:

Mayor Turned Hrazdan into 'City of Dead Souls': Opposition Believes in Victory
Campaigning for the Feb. 12 mayoral elections in the northeastern Armenian city of Hrazdan will officially begin on Jan. 25. Competing for the position will be two members of the ruling Republican Party of Armenia, current mayor Aram Danielyan and his advisor Hovhannes Prtavyan, as well as Armenian National Congress member Sasun Mikaelyan (no party affiliation).
Mesrop Mesropyan, responsible for press and campaign issues at Mikaelyan's campaign headquarters, stressed that their campaign will incorporate all those methods used in election campaigns — meetings in residential courtyards and town halls, televised speeches, booklets, election videos and so on.
"We are preparing to hold normal elections. We have the a wide array of people's support. The current mayor, who has worked for 10 years, has done nothing good for the city — or has been unable to do so. We have entered this electoral race not against anyone but for something. And in this fight, we will win. This, firstly, is not a political but a vital demand. Hrazdan has become 'a city of dead souls' because the current mayor has done nothing in practice," he said.
Mesropyan added that ahead of the last elections mayor Aram Danielyan had promised to renvamp the park in front of Hrazdan city hall, but till today the park is in a partly unfinished state. Furthermore, during Danielyan's term, Hrazdan's movie theatre was appropriated and now houses a taxi service.