ՀՀ զինդատախազը շարունակում է մնալ հիվանդանոցում. ո՞րն է պատճառը
ՀՀ զինդատախազ Գևորգ Կոստանյանը, ով փետրվարի 3-ի երեկոյան ինքնազգացողության կտրուկ վատացման պատճառով տեղափոխվել էր «Նաիրի» բժշկական կենտրոն, շարունակում է գտնվել այնտեղ ու որոշ ժամանակ կմնա բժիշկների հսկողության տակ։
Զինդատախազի առողջական վիճակի վերաբերյալ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի թղթակիցը երեկ փորձել է պարզաբանումներ ստանալ «Նաիրի» բ/կ փոխտնօրեն Սիրանուշ Մարտիրոսյանից, ով, լսելով հարցը, անջատել է հեռախոսը։
Առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Հունանյանը նույն խնդրի վերաբերյալ օրաթերթին ասել է, որ Գևորգ Կոստանյանի մոտ ճնշման տատանումներ են եղել, բայց այժմ նրա վիճակը լավ է։ Թե որքան երկար ՀՀ զինդատախազը կմնա բուժկենտրոնում, Հունանյանը չի ասել:
«Հրապարակ» օրաթերթը, հղում կատարելով հիվանդանոցի, ինչպես նաև Առողջապահության նախարարության իր աղբյուրների վրա, գրում է, որ իրականում զինդատախազն ինսուլտ է ստացել:

Armenia's Military Prosecutor Continues to be Hospitalized
Armenia's Military Prosecutor Gevorg Kostanyan, who was taken to Nairi Medical Center on the evening of Feb. 3 due to a sharp deterioration of his health, is still in hospital and will continue to remain under doctors' supervision for some time.
Local daily Haykakan Jamanak ("Armenian Times") yesterday tried to get comments from Nairi deputy director Siranush Martirosyan, who, hearing the question, hung up, reports the paper.
Ministry of Healthcare spokesperson Shushan Hunanyan, when asked about the same matter, said Kostanyan had fluctuations in his blood pressure, but his condition now is well. As for how long the military prosecutor would remain in hospital, Hunanyan didn't say.
Another local daily, Hraparak, citing its sources in the Ministry of Healthcare as well as the hospital, reported that, in truth, the military prosecutor had a stroke.