Հրազդանի ընտրություններին գրանցված դեպքի առիթով քրեական գործ է հարուցվել
Հրազդան քաղաքի համայնքի ղեկավարի ընտրությունների ժամանակ այլ անձի փոխարեն քվեարկության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի քննչական բաժնում քրեական գործ է հարուցվել, հաղորդում է ՀՀ դատախազության կայքը:
«2012 թվականի փետրվարի 12-ին Հրազդան քաղաքի համայնքի ղեկավարի ընտրությունների ժամանակ, թիվ 25/22 ընտրական տեղամասում՝ ժամը 12:15-ի սահմաններում, մի քաղաքացի փորձել է քվեարկելով Հրազդան քաղաքում հաշվառված Բենիկ Մարգարյանի փոխարեն: Մասնավորապես, ներկայացրել է վերջինիս անվամբ անձնագիրը և ստացել քվեաթերթիկ, սակայն մինչ քվեախուց մտնելը տեղամասային ընտրական հանձնաժողովը պարզել է, որ տվյալ անձը Բենիկ Մարգարյանը չէ: Կեղծիքի բացահայտումից հետո, տվյալ անձը, թողնելով չքվեարկված քվեաթերթիկը և, վերցնելով Բենիկ Մարգարյանի անվամբ անձնագիրը, դիմել է փախուստի:

Criminal proceedings have been filed with the RA Police Kotayk investigations division for an unidentified individual's attempt to vote in someone else's name during Sunday's Hrazdan mayoral elections, according to a statement issued by the RA Prosecutor General.
"At around 12:15 pm on Feb. 12, 2012, during the Hrazdan mayoral elections, at polling station 25/22, a citizen attempted to vote instead of Benik Margaryan registered in the city of Hrazdan. In particular, he presented passport and received a ballot, but prior to entering the polling booth, the precinct electoral commission determined that the voter was not Benik Margaryan. After the fraud was discovered, the man in question, leaving the blank ballot and taking Benik Margaryan's passport, fled.