ՀԱԿ-ում Ռուբեն Հայրապետյանին քաղաքական գործիչ չեն համարում
Հայ Ազգային Կոնգրեսը նպատակահարմար չի գտնում անդրադառնալ ՀՖՖ նախագահ, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի այն հայտարարությանը, թե Կոնգրեսում, բացառությամբ մեկ-երկու հոգու, բոլորը ագենտներ են և կատարում են այլ պետության պատվերները:
«Մենք ձեռնպահ կմնանք մեկնաբանել, որովհետև մենք մեկնաբանում ենք քաղաքական գործիչներին, մենք մեկնաբանում ենք մտքերը: Եվ քանի որ այս պարագայում երկուսն էլ բացակայում են, ապա չարժե անդրադառնալ դրան», - Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է ՀԱԿ մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը Ռուբեն Հայրապետյանը հայտարարել էր, թե ինքը բացասական է վերաբերվում այն ուժերին, ովքեր ղեկավարվում են դրսից և Հայաստանում ներկայացնում են այլ պետության շահերը:
«Հանած մեկ-երկու հոգու` Արամ Սարգսյանի, ևս մի երկու մարդու, նրանք բոլորը ագենտներ են և կատարում են այլ պետության պատվերները: Դա ակնհայտ է, և դուք բոլորդ էլ դա գիտեք», – ասել էր Հայրապետյանը:

The Armenian National Congress (HAK) doesn't consider it expedient to address Football Federation of Armenia president, Republican Party of Armenia MP Ruben Hayrapetyan's statement that apart from one or two people, all those in HAK are "agents" and are fulfilling the orders of another state.
"We will refrain from commenting because we respond to politicians, we respond to ideas. And since in this case both of these are absent, then it's not worth addressing it," HAK press spokesperson Arman Musinyan (pictured) told Epress.am.
Recall, speaking to reporters earlier today, Hayrapetyan had said that he reacts negatively to those political groups that get their directives from outside the country and represent another country's interests in Armenia.
"Except for one, two people, Aram Sargsyan and two others, they're all agents and carry out the orders of another state. That much is obvious and you all know it too," he had said.