Հայաստանցի ոստիկանների աշխատավարձերը բարձրացնելու են Ուկրաինայի դեպքերի պատճառով․ աղբյուր
Իշխանությունները պատրաստվում են առաջիկայում բարձրացնել ոստիկանության համակարգի աշխատակիցների աշխատավարձերը, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը՝ նշելով, որ նման տեղեկություններ են շրջանառվում ՀՀ ոստիկանությունում։
Թերթն ընդգծում է, որ նման բարձրացում պետական բյուջեով նախատեսված չէ։
Ըստ տեղեկությունների՝ աշխատավարձը հիմա կարող է բարձրանալ 10 տոկոսով, իսկ հուլիսին կրկին կվերանայվի և ավելի կբարձրանա։
«ՀԺ»-ի աղբյուրները չեն բացառում, որ ոստիկանական համակարգում աշխատավարձերն անսպասելիորեն բարձրացնելու որոշումը կարող է պայմանավորված լինել Ուկրաինայում տեղի ունեցող իրադարձություններով։
«Իշխանական վերնախավում քննարկվում է այս տարի Հայաստանում զանգվածային ցույցերի հավանականությունը, և իշխող կլանի համար ոստիկանության հավատարմությունն այդ դեպքում դառնում է միակ փրկօղակը», - գրում է թերթը։

Армянским полицейским увеличат зарплаты на фоне событий в Украине - источник
Власти Армении намерены увеличить зарплаты сотрудникам полиции, пишет газета «Айкакан жаманак», отмечая, что такие слухи ходят в полиции.
Согласно изданию, это повышение не предусмотрено в бюджете.
По имеющимся данным, в настоящее время зарплата может увеличиться на 10%, а в июле ее снова пересмотрят и увеличат повторно.
Источники «АЖ» не исключают, что решение о неожиданном повышении заработных плат в полицейской системе может быть обусловлено событиями в Украине.
«В элите власти обсуждается вероятность организации в Армении массовых демонстраций в этом году, и в таком случае верность полиции становится для правящего клана единственным спасательным кругом», - заключило издание.