Հայաստանցի ոստիկանների աշխատավարձերը բարձրացնելու են Ուկրաինայի դեպքերի պատճառով․ աղբյուր
Իշխանությունները պատրաստվում են առաջիկայում բարձրացնել ոստիկանության համակարգի աշխատակիցների աշխատավարձերը, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը՝ նշելով, որ նման տեղեկություններ են շրջանառվում ՀՀ ոստիկանությունում։
Թերթն ընդգծում է, որ նման բարձրացում պետական բյուջեով նախատեսված չէ։
Ըստ տեղեկությունների՝ աշխատավարձը հիմա կարող է բարձրանալ 10 տոկոսով, իսկ հուլիսին կրկին կվերանայվի և ավելի կբարձրանա։
«ՀԺ»-ի աղբյուրները չեն բացառում, որ ոստիկանական համակարգում աշխատավարձերն անսպասելիորեն բարձրացնելու որոշումը կարող է պայմանավորված լինել Ուկրաինայում տեղի ունեցող իրադարձություններով։
«Իշխանական վերնախավում քննարկվում է այս տարի Հայաստանում զանգվածային ցույցերի հավանականությունը, և իշխող կլանի համար ոստիկանության հավատարմությունն այդ դեպքում դառնում է միակ փրկօղակը», - գրում է թերթը։

Armenian Police Officers' Salaries to Increase Due to Events in Ukraine: Source
Armenian authorities are planning to increase the salaries of police employees in the near future, reports local daily Haykakan Zhamanak, adding that such rumors are circulating in the police force.
The newspaper stresses that the state budget doesn't provide for such an increase.
According to reports, salaries might increase by 10%, but they will be reviewed in July when they might increase again.
The newspaper's sources don't exclude the possibility that the unexpected decision to increase police employees' salaries might be due to events in Ukraine.
"The likelihood of mass demonstrations in Armenia this year is being discussed by the ruling elite, and police loyalty in this case becomes the only life buoy for the ruling clan," reports Haykakan Zhamanak