Սերժ Սարգսյանը՝ բողոքող կնոջը․ «Եթե ես եմ ձեր նախագահը, ուրեմն պիտի մեղադրե՞ք» (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երեկ վաղ առավոտյան Երևանի Կոնդ թաղամասի բնակիչները բողոքի ակցիա են անցկացրել Սերժ Սարգսյանի նախագահական առանձնատան դիմաց: Նրանք պահանջել են, որպեսզի Սերժ Սարգսյանը անձամբ հանդիպի իրենց և իրենց խնդրին լուծում տա, գրում է Galatv․am-ը:
Դուրս գալով նախագահականի իր առանձնատնից՝ Սերժ Սարգսյանը մոտեցել է բողոքող քաղաքացիներին:
«Կորեայի որբերը մեզանից լավ են ապրում,- դիմելով Սերժ Սարգսյանին՝ նշել է բողոքողներից մեկը, - 2 ամիս է՝ վարձավճարները չեն տալիս»:
«Մի րոպե, մի րոպե,- նրան ընդհատել է Սերժ Սարգսյանը,- Եթե ես եմ ձեր նախագահը, ուրեմն պիտի մեղադրե՞ք»:
«Հրաման տվեք՝ թող անեն, էլի»,- ի պատասխան՝ ասել են ցուցարարները:
Բնակիչների հետ մի քանի րոպե խոսելուց հետո Սերժ Սարգսյանն անմիջապես նստելով մեքենան՝ ավտոշարասյան ուղեկցությամբ հեռացել է:

Residents of Yerevan District Speak with President But Concerns Not Addressed
Residents of Yerevan's Kond district early morning on Wednesday protested outside Armenian President Serzh Sargsyan's mansion, demanding that the president meet with them personally and resolve their issue, reports Gyumri-based TV station GALA TV.
Coming out of his home, Sargsyan approached the protestors.
"Orphans in Korea live better than us," one of the protestors told the president. "We haven't received our lease payments for two months."
"One minute, one minute," Sargsyan interjected. "If I am your president, you have to blame me?"
"Give the order and let them do it already," retorted one of the demonstrators.
After speaking to the disgruntled residents for a few minutes, Sargsyan got into his car and was driven off along with his convoy of escorts.