Հյուսիսային պողոտայում պարեցին ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության․ Ֆլեշմոբ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Բռնության ենթարկվող կանանց պարի միջոցով սատարելու ակցիան, որը փետրվարի 14-ին իրականացվում է ամբողջ աշխարհում, անցկացվել է նաև Երևանի կենտրոնում՝ Հյուսիսային պողոտայում։ Մի շարք նախաձեռնությունների անդամներ, ֆլեշմոբ կազմակերպելով, իրենց աջակցությունն են հայտնել աշխարհում բռնության ենթարկվող 1 միլիարդ կանանց։
«Մեր մարմինը երջանիկ կյանքի համար է։ Միացեք ու ոչ ասեք բռնությանը» կարգախոսով անցկացվող ակցիայի շրջանակներում մասնակիցները պարել են, շփվել անցորդների հետ, որոնց պատմել են միջոցառման նշանակության ու կարևորության մասին։
Ակցիայի մասնակիցները նաև թռուցիկներ են բաժանել, որտեղ նշված է, որ, ըստ ՄԱԿ-ի վիճակագրության, աշխարհում յուրաքանչյուր 3 կնոջից 1-ն իր կյանքի ընթացքում ենթարկվում է բռնության։
«Աշխարհի տարբեր երկրներում այս օրը կանայք ոտքի են կանգնում և պարում են։ BILLION RISING-ը համաշխարհային շարժում է՝ ուղղված կանանց նկատմամբ բռնության դադարեցմանը և կանանց ձայնի բարձրացմանը»,- Epress.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ակցիայի մասնակից Աննա Նիկողոսյանը։

A campaign that uses dance to end violence against women marked on February 14 was held also on Northern Avenue in central Yerevan. Members of several initiatives organized a flashmob to rise for justice, joining the One Billion Rising campaign.
Under the slogan "Our body is for a happy life. Join us and say no to violence," participants danced and talked to passers-by, telling them about the meaning and importance of the event.
Campaign participants also distributed leaflets in which it said that, according to UN statistics, 1 in 3 women worldwide experiences violence in her life.
"On this day, women in countries around the world stand up and dance. [One] Billion Rising is a global movement to end violence against women and raise women's voices," Society Without Violence NGO representative Anna Nikoghosyan told the Epress.am correspondent.