«Նախախորհրդարան»-ի անդամին և աջակիցներին բռնության գործադրմամբ բերման են ենթարկել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Այսօր Երևանում՝ Լենինգրադյան փողոցում, ոստիկանները բերման են ենթարկել «Նախախորհրդարան» նախաձեռնության անդամ Եղիա Ներսեսյանին և նախաձեռնության աջակիցներին՝ Գևորգ Սաֆարյանին, Հարություն Մալխասյանին, Հովհաննես Ղազարյանին Տարոն Սարգսյանին և Տաթև Մայիլյանին: Վերջիններս ցերեկը մասնակցել էին Օհանավան գյուղի մոտ տեղի ունեցած բողոքի ակցիային, որի ընթացքում Արագածոտնի մարզի մի քանի գյուղերի բնակիչներ փակել էին ճանապարհը՝ պահանջելով դադարեցնել ՀԷԿ-ի կառուցումը:
Ինչպես հաղորդում է «Նախախորհրդարանը», ոստիկանները ակտիվիստներին փորձել են բերման ենթարկել դեռևս ակցիայի ժամանակ, բայց չեն կարողացել անել դա, քանի որ ոստիկաններին խանգարել են ակցիայի մասնակիցները:
«Սակայն Երևան վերադարձի ճանապարհին քաղաքացիական հագուստով ոստիկանները հետևել են վերջիններիս և երբ Լենինգրադյան փողոցում նրանք իջել են տրանսպորտից, ավելի քան տաս հոգով հարձակվել և դարձյալ բռնության գործադրմամբ բերման են ենթարկել Եղիա Ներսեսյանին, Գևորգ Սաֆարյանին, Հարություն Մալխասյանին ու Հովհաննես Ղազարյանին», - ասված է «Նախախորհրդարան»-ի հայտարարության մեջ:

Activists Protesting Hydroelectric Plant in Ohanavan Village Detained Upon Their Return to Yerevan
Police detained a member of the Pre-Parliament initiative and several of its supporters in Yerevan yesterday who participated in the protest near the village of Ohanavan in which they along with residents of nearby villages blocked the main road in order to prevent construction work of a hydroelectric plant in the area.
According to a statement on the Pre-Parliament website , the police attempted to detain the activists during the protest itself; however, they were obstructed by the protesting villagers.
"However, on the road back to Yerevan, police officers in plainclothes followed them and when they got off on Leningradyan Street, more than 10 of them swooped down on them and again using force detained Yeghia Nersesyan, Gevorg Safaryan, Harutyun Malkhasyan, and Hovhannes Ghazaryan," reads the Pre-Parliament statement.